WAŻNE INFORMACJE

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego jako proboszcz parafii informuję o wprowadzeniu następujących decyzji, o których poinformował bp Edward Janiak

1. Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
    a) osobom w podeszłym wieku,
    b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
    c) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
    d) osobom, które czują obawy przed zarażeniem.
  2. We Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie 48 osób, które będą liczone przed wejściem do kościoła. Proszę głównie o umożliwienie uczestnictwa we Mszy tym, którzy zamówili intencje.
    Msze w sobotę o 18.00, w niedzielę o 9.00 A, 10.15 K, 11.45 i 15.00 Cz
    Od poniedziałku do piątku Msza tylko o 17.30 w Czarnymlesie.
  1. Nie odbędą się rekolekcje i do odwołania nie będzie żadnych dodatkowych nabożeństw.
  2. Z głębokim smutkiem, ale i z odpowiedzialnością zachęcam do pozostania w domach i modlitwy w gronie rodzinnym także w niedziele. Proszę o modlitwę w rodzinach i uczestnictwo we Mszy i nabożeństwach za pośrednictwem mediów ogólnopolskich i naszych diecezjalnych – Radio Rodzina na 103,1 lub online radiorodzina.kalisz.pl.
    Szczegółowe informacje dotyczące naszej parafii będą sukcesywnie pojawiać się na naszej stronie parafialnej www.parafia-czarnylas.pl oraz na parafialnym Facebooku.
  1. Kościół w Czarnymlesie będzie otwarty od godz. 9.00 do Mszy o godz. 17.30.
    Od godz. 15.00 będzie wystawiony Najświętszy sakrament.
    Jako proboszcz w kościele odmówię Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o godz. 20.30 różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Ci którzy mogą niech w tym czasie włączą się duchowo w tę modlitwę w swoich domach.
  2. Każdego kto chciałby skorzystać z posługi sakramentalnej /spowiedź, namaszczenie chorych/ oraz załatwić sprawy niecierpiące zwłoki proszę o kontakt telefoniczny.
    W obecnym czasie cały czas przebywam na terenie parafii.
    Ks. Daniel Zarębski proboszcz
    tel. 697 751 822