Z inicjatywy Biskupa Damiana nasza diecezja bierze udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej. Koszt pakietów to 180 zł - roczna edukacja i 675 zł – wyprawka zawodowa. Ofiary można składać na konto naszej parafii z dopiskiem "Misje Afryka", bezpośrednio w zakrystii lub mniejsze ofiary do puszki lub skrzynki na końcu kościoła, z których utworzymy stypendia.
KONTO PARAFII RZYM.-KAT.PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA 63-421 PRZYGODZICE, CZARNYLAS, UL. KS.WOJCIECHA LIBERSKIEGO 1
Bank Spółdzielczy w Raszkowie Oddział w Przygodzicach
NR: 35 84300009 2003 0025 9408 0001
Z dopiskiem "Misje Afryka"

Czcigodny Księże Proboszczu
Z inicjatywy Księdza Biskupa Damiana i we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie nasza diecezja weźmie udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby (koszt 40€) lub wyprawki zawodowej (np. zakupu niezbędnych narzędzi do pracy), która umożliwi usamodzielnienie się absolwentki (koszt 150€).
W związku z tym zapraszam parafie do włączenia się w akcję pomocową. Można poszukać indywidualnych lub grupowych sponsorów. Zachęcam do zaktywizowania Kół
i Ognisk Misyjnych działających w parafiach i szkołach lub innych grup duszpasterskich. Kościół jest ze swej natury misyjny i każda wspólnota może w ten sposób włączyć się
w dzieło misji, a w dodatku podejmie działalność charytatywną w duchu miłości caritas. Dodatkowo można również zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołem, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w pomoc.
Koszt pakietów to 40€ i 150€, ale zbiórkę prowadzimy w PLN, dlatego proponuję przelicznik zbliżony do obecnego kursu euro (4,5 zł), więc pakiety wynoszą odpowiednio
180 zł i 675 zł lub więcej.
Zebrane pieniądze proszę przesłać do końca lipca na nr rachunku na Fundusz Misyjny. Listę imiennych ofiarodawców wraz z określeniem wysokości i ilości pakietów proszę przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Z Chrystusowym pozdrowieniem
ks. Piotr Przybył