Rekolekcje Ewangelizacyjne „Powołani, aby wierzyć dzisiaj”

Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej we współpracy z Parafią Konkatedralną organizuje Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne „Powołani, aby wierzyć dzisiaj”.

Rekolekcje odbędą się w ostrowskiej konkatedrze od 19 do 22 września 2021 r. W trwającym Roku Św. Józefa i Roku Rodziny pragniemy poprzez słuchanie Słowa Bożego we wspólnocie, odkrywać w sobie i odnawiać naszą powołanie uczniów-misjonarzy w dzisiejszym świecie. Zapraszamy więc do udziału: młodzież i dorosłych, małżonków i singli, osoby konsekrowane i duchownych. W czasie rekolekcji w konkatedrze będzie miała miejsce adoracja non stop (dzień i noc). Pragniemy objąć modlitwą dzieło rekolekcji, a także naszą diecezję. Adoracja rozpocznie się w niedzielę 19 września po Mszy św. o 20.30 i zakończy w środę 22 września tuż przed Mszą św. o 18.30. Na naszej stronie internetowej www.nowaewangelizacja.org.pl pojawi się formularz do zapisów. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

W czasie rekolekcji konferencje wygłoszą: ks. bp Artur Ważny (Tarnów), Andrzej Lewek Kraków), i s. Wirginia Mielcarek OP (Kłodzko). Wydarzeniu błogosławi i weźmie w nim udział biskup kaliski Damian Bryl. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej: www.nowaewangelizacja.org.pl