***WIELKI TYDZIEŃ W CZARNYMLESIE***

1.Dziś Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Dziękujemy, za składane paczki wielkanocne na Dom Ochrony Życia w Odolanowie oraz rodziny naszej parafii będące w potrzebie. Bóg Zapłać.

2.Okazja do Spowiedzi Świętej w Wielką Środę od godz. 16.45.

3.W środę Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy o godz. 17.30

4.Zbiórka wszystkich ministrantów całej parafii przed Triduum Paschalnym – w czwartek
o godz.10:00 w Kościele NSPJ.

5.Prosimy, aby wszelkie przygotowania i prace świąteczne zakończyć do Wielkiej Środy.

6.W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz.18.30 rozpoczynamy celebrację największego święta w roku liturgicznym i życiu chrześcijanina – Triduum Paschalnego. Wspominamy ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Obowiązkowo we Mszy Wieczerzy Pańskiej uczestniczą dzieci klas II i III. Wielki Czwartek przyjęcie Kandydatów do grona ministrantów. Po pamiątce Ostatniej Wieczerzy Adoracja Jezusa Cierpiącego w Ciemnicy do godz.22.00.

7.W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej ale uczestniczy w Męce Pana Jezusa.  Adoracja Jezusa od godz. 9.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po niej złożenie Chrystusa w grobie i Adoracja do godz.22.00. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły.

8.Wielka Sobota to dzień, w którym nie sprawuje się Mszy świętej – Kościół trwa przy Chrystusie złożonym w grobie. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Adorację Jezusa w Kościele,
z tego powodu poświęcenie pokarmów odbywa się zasadniczo tylko w Kościele w Czarnymlesie
o godz.11.00 i 14.00. Poświęcenie w Szklarce Przygodzickiej o godz.11.30, w Antoninie
o godz.11.45 i o godz.12.00 w OSP Ludwików. Podobnie jak w latach ubiegłych przy okazji poświęcenia pokarmów składamy ofiary z przeznaczeniem na jałmużnę postną.

9.Wieczorem w Wielką Sobotę najbardziej uroczystą liturgią WIGILII PASCHALNEJ rozpoczniemy świętowanie ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO o godz.18.30. Na liturgię przynosimy świece zaopatrzone w okapniki.

10.Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania o godz.6.00. Prosimy do obsługi procesji Straż z Szklarki Przygodzickiej. W procesji bierze udział cała asysta, dzieci
i feretrony. Msze święte  w Poniedziałek  Wielkanocny: w Czarnymlesie: o godz.7.30 i 11:45,
o godz.9.00 w Antoninie, o godz.10.15 w Szklarce Przygodzickiej,

11.W Poniedziałek Wielkanocny – zbiórka do puszek na KUL. Msze święte jak w niedziele oprócz godz. 15.00

12.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą o troskę o Świątynię. Sprzątanie
w poniedziałek po uzgodnieniu z p. Kościelnym: proszę rodziców dzieci komunijnych. Proszę
o posprzątanie także terenu wokół Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, zabieramy z sobą narzędzia do pracy (proszę o umycie okien w Kościele NSPJ – potrzebna będą drabiny).
W Antoninie sprzątanie w poniedziałek: Urszula Zembold, Elżbieta Berlik, Krystyna Kozłowska. Maria Kupaj.

13.W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek