INTENCJE MSZALNE  20. 11 – 26. 11. 2017.

XXXIII

NIEDZIELA  ZWYKŁA

19.11.2017.

7:30 +Zofię Cempel w I rocz. śm.

9:00 K Dziękując Panu Bogu  Matce Najświętszej za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla chorych matek i ich rodzin, a dla zmarłych matek o wieczną radość nieba – int. I róży matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

10:15 Cz. las. +Franciszka, Teresę Szczypkowskich.

12:00 AT – Za Parafian – Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

17:30 +Marię Walerowicz.

17:30  +Krystynę Kołodziej – int. córki Renaty z mężem.

17:30  NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jarosława Matysiaka, +Karola Lenckiego, +Cecylię Sztok –  int. z ok imienin.

+W 5 rocz. śm. Tadeusza Wilczyńskiego, zm. rodziców.

+Darię Fabrowską, Stanisława Szyszkę, Piotra Łupickiego, Zofię Cempel, Zygmunta Trzepacza, Henryka Janosia, Stanisławę, Józefa Szczechowicz, Mariana Pawłowskiego, Marcina Janickiego, Irenę Albrecht.

17:30 +Genowefę Witek.

PIĄTEK

17:30 +Leszka Stabrowskiego – int. pracowników Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, i kolegów ochrony

SOBOTA

18:00 +Dariusza Faltena, Annę, Stanisława Faltenów, Weronikę, Wacława Krupów, Marię, Jana Falten, Ewę Dułaj.

NIEDZIELA Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2017.

7:30 +Stefanie Rospęk w I rocz. śm.

9:00 AT  +W 29 rocz. śm. Bogdana Kanię, Teresę, Czesławę, Stanisława Brzezichów.

10:15 K +Teresę Galer w 25 rocz. śm. Kazimierza Galera, zm. rodziców z obu str.

11:45  1 +Mieczysława Leja w 15 rocz. śm. Bronisława, Marię Lejów.

2 W 7 rocz. urodzin Nikoli Klimek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła.

1.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem czcicieli i Członków Kół Różańcowych. W tym dniu uczcimy relikwie św. Jana Pawła II.

2.Dzisiaj w niedzielę 19 listopada, o godz. 12:00. Odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej w Antoninie. Zapraszamy do udziału w Uroczystości: dzieci, poczty sztandarowe, feretrony. Dziękuję, za przygotowanie świątyni do Uroczystości odpustowej.  W tym dniu Msze święte: o 7:30, 10:15 w Czarnymlesie, o 9:00 w Kaplicy w Szklarce Przygodzickiej.

3.Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata –  Ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym.

4.Próba Scholii w niedzielę – 26 listopada o godz. 10:30. Serdecznie zapraszamy.

5.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

7.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Drapikowski, Bachta, Bodura, Bodylska, Kosnowicz. W Antoninie sprzątanie w piątek: Juli Wczesna, Grażyna Pielawska.

8.Przyjmujemy na Wypominki  2017 \ 2018 , modlitwa się za zmarłych. Wypominki jak w roku ubiegłym.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Oraz Kalendarze na 2018 rok w cenie 15zł
i 20zł.

10.W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp: Czesława Szych, Msza święta pogrzebowa we wtorek
o godz. 13:00 w Antoninie, następnie pochówek na cmentarzu w Ludwikowie. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz.