13.01.2019.

Niedziela Chrztu Pańskiego.

7:30 +Ewelinę Szczot w 5 rocz. śm.

9:00 AT W 40 rocz. urodzin z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

10:15 K +W 27 rocz. śm. Teofilii, Mieczysława Zajączkowskich oraz zm. z rodz.

11:45 +Helenę, Kazimierza Pawłowskich zm. z rodz. Pawłowskich i Bzików.

7:30 +Jana Mrugalskiego w 1 rocz. śm., Arletę Mrugalską, Mieczysława Kaczmarka, Ewę, Bronisława, Eugeniusza Mrugalskich.

7:30  +Gertrudę Berewowską – int. właścicieli i pracowników Zajazdu u Michała.

7:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży kandydatów do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Teresę Pauś w 11 rocz. śm., Franciszkę Kacałę, Pelagię, Edwarda Pauś, zm. dziadków z obu stron.

+Franciszka Tomczaka, Barbarę Bartkowiak, Mariana Brzezichę, Teresę Gerlich, Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego.

17:30  +Andrzeja, Juliannę Graf. Władysława, Łucję, Franciszka, Henryka Noskowicz.

17:30 1. +Barbarę Bartkowiak – int. syna Sebastiana z rodz., syna Mieszka, mamy Maryli.

18:00 1. +W 46 rocz. śm. Franciszka Barczaka. Jadwigę Barczak.

2. +W 25 rocz. śm. Franciszka, Andrzeja, Wiktora, Katarzynę Sperling, zm. z rod. Szulców, Hęćków, Staniewskich.

II Niedziela Zwykła

20.01.2019.

7:30 +Mariana Tomczaka w 12 rocz. śm.

9:00 AT +Edmunda Spychalskigo w 6 rocz. śm.

10:15 K +Mateusza Matysiaka – int. kolegów, koleżanek z rocz. 1984 ze Szklarki Przygodzickiej
z wychowawczynią.

11:45 +O. Józefa Bzika – int. Barbary i Czesława Noskowicz.

Ogłoszenia Parafialne  –  Niedziela Chrztu Pańskiego.

1.Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.7:30 z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych. 3.Wizyta duszpasterska, celem spotkań będzie wspólna modlitwa i prośba o błogosławieństwo dla domowników.
Kolęda: Poniedziałek od godz.9:00 Czarnylas 1 Kapłan:
od starego Ośrodka Zdrowia do p. Pietryga. 2 Kapłan od godz.14:00: od. p. Gula do p. Leszka Fikus. Wtorek od godz.9:00 1 Kapłan: od p. Klejman do p. Golec. 2 Kapłan od godz.14:00: od p. Krupa do p. Skoniecznych. Środa od godz.14:00: 1 Kapłan: od p. Migacz do p. Strasburger. 2 Kapłan od: p. Tomczak do p. Kędzi. Danina diecezjalna jak co roku wynosi 2zł od duszy.

4.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Marek, Wojtaszek, Pieprzka, Kosnowicz, Jarych. W Antoninie sprzątanie w piątek: Bernardyna Pauś, Kamila Pauś.

5.W czwartek 17 stycznia Msza święta z modlitwa o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela wraz z modlitwą adoracji. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w Salce Parafialnej, prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6.Zbiórka ministrantów w sobotę 19 stycznia o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Próba scholii w niedzielę 20 stycznia
o godz.10:30 w Kościele. Serdecznie zapraszamy.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na cmentarze w naszej parafii i składowanie śmieci w kontenerach. Przypominamy
o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku i uiszczeniu opłaty. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci. W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

8.Dzieci klas II, III, IV uczestniczą w Mszy świętej w niedzielę o godz.11:45. Dzieci zabierają Ziarno – Słowo Boże.

9.Ze sprzedaży Kredy, Mirry i Kadzidła ministranci uzyskali 1025zł. Bóg zapłać.

10.Do nabycia w zakrystii aktualna prasa katolicka, można zapisać się i cyklicznie odbierać: Przewodnik Katolicki w cenie 6zł oraz Opiekun dwutygodnik diecezji kaliskiej w cenie 5zł na miesiąc. Zapraszamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz