07.04.2019.

7:30 +Kazimierza, Jana Fikus.

9:00 AT +W 13 rocz. śm. Tadeusza Nadstawka.

10:15 K +W 20 rocz. śm. Kazimierza Moniety. Sewerynę, Mariana Monieta.

11:45 +Mariannę Fabrowską w 15 rocz. śm. Ludwika, Marię Fabrowskich. Józefa Czernieckiego.

15:00  Gorzkie Żale. – Za Parafian.

17:30 W 80 rocz. urodzin Stanisława – int. żony, dzieci i wnuków.

17:30 +Martę Rzekiecką – int. Janiny, Bolesława Pokusa. Anny Sowińskiej z Ostrzeszowa.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa, zmarłych kapłanów pracujących w parafii.

+W 8 rocz. śm. Heleny, Józefa Szmaj.

+Bogumiłę Wlaźlak – od rodziny z Czarnegolasu.

+Agnieszkę Zając w 7 rocz. śm. Czesława Zająca. Hieronima Pecolta. Justynę Glinkowską i zm. z rodz.

+Kazimierza Pilarskiego, Alojzego Cholewa, Marcina Skoniecznego, Józefę Zmyśloną, Krzysztofa Błaszczyka, Weronikę Rymańską, Edmunda Krupę, Krzysztofa Wacha, Anielę Żurek, Barbarę Bartkowiak, Mariana Brzeziche.

17:30 +Pelagię Górną w 21 rocz. śm. Ludwika, Zdzisława, Wiktora Górnych zm. z rodziny Górnych, Nieruchalskich, Ignaszewskich.

17:30 1. +W 45 rocz. śm. Franciszki Rasiak i zmarłych jej mężów.

2. +Tadeusza Królika – int. pracowników Firmy Mayr  Ostrzeszowa.

Droga Krzyżowa Ulicami Parafii.

18:00 1. +Teresę Graf.

2. +Pelagię w 18 rocz. śm., Franciszka, Józefa, Jana, Franciszka Łatniaków. Edwarda Skrobańskiego. Mariana Basińskiego. Łucję, Feliksa Jakubczaków. Genowefę, Leona Modzelwewskich.
Urszulę Mordalską. Adriana Staszewskiego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

VI Niedziela Wielkiego Postu

14.04.2019.

7:30 +Stanisławę, Mieczysława, Tadeusza Turek.

9:00 AT +Edwarda Spychalskiego. Z Podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie
i Błogosławieństwo Boże w rodzinie.

10:15 K +Patryka Kubicę – od rodziny Mrugałów.

11:45 +Gertrudę Berezowską – int. siostry Urszuli, siostrzenicy Lidii z rodziną, siostrzenicy Anny
z dziećmi, siostrzenicy Eweliny z mężem i dziećmi.

15:00  Gorzkie Żale. – Za Parafian.

***Ogłoszenia Parafialne  –  V Niedziela Wielkiego Postu***

1.Wczoraj odbyła się wizytacja kanoniczna J.E. Ks. Bp Łukasza Buzuna w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie i przeżycie ważnego wydarzenia dla naszej parafii. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej, za dary ołtarza oraz ofiarę pieniężną na rzecz parafii. P. Kościelnemu Edmundowi, organiście p.  Adrianowi, p. Andrzejowi i scholii, pani Natalii, za pomoc w przygotowaniu bierzmowania. Ministrantom za służbę przy ołtarzu. Bóg zapłać.

2.Podczas wizytacji Biskup Kaliski Edward Janiak odznaczył p. Edmunda Niemanda – naszego kościelnego „Pierścieniem świętego Józefa”, za ofiarną służbę na rzecz czarnoleskiej parafii, p. Edmund służy parafii jako kościelny od 20-u lat oraz od 14-u lat pełni posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Gratulujemy i powierzamy pana kościelnego Dobremu Bogu.

3.W środę o godz.17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych oraz rodziców i dzieci klas II. Po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci klas II. Zapraszamy.

4.W piątek po Mszy świętej odbędzie się kolejna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii (nie będzie Drogi Krzyżowej na filiach). Prosimy jak zawsze druhów strażaków o zapewnienie bezpiecznego przejścia Drogi Krzyżowej. Do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej zapraszamy dzieci, młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, wszystkich parafian
i poszczególne grupy parafialne. Niech nasza obecność będzie wyrazem bezpośredniego przygotowania się do świąt wielkanocnych. W tym roku na Drogę Krzyżową przynosimy świece, bądź lampki – by oświecić drogę przyjścia Jezusa do naszych serc. Niech każdy czuje się zaproszony.

1. Nabożeństwo: Gorzkich Żali w niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym.

6.Dzieci klas II, III, IV uczestniczą w Mszy świętej w niedzielę o godz.11:45. Dzieci zabierają Ziarno – Słowo Boże.

7.Próba scholii w niedzielę 13 kwietnia o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Fabrowska, Stach, Daszczyk, Rokita, Janoś. W Antoninie sprzątanie w piątek: Szymczak Urszula, Bzyl Ilona.

9.W Niedziele Palmową 14 kwietnia na każdej Mszy świętej poświęcenie palm wielkanocnych, dzieciom palmy uroczyście poświęcimy na Mszy świętej o godz.11:45. Odbędzie się też konkurs na najładniejszą i własnoręcznie przygotowaną palmę wielkanocną. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie i obecność.

10.Za tydzień 14 kwietnia przed Kościołem panie przeprowadzą zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

11.W Wielkim Poście, jak w latach ubiegłych można składać przed ołtarzem „Dar serca” w postaci produktów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących matek w Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie.

12.Polecamy prasę katolicką oraz nowy numer gazetki parafialnej, wyłożony pod chórem. Zapraszamy do zakupu i lektury.

13.Od poniedziałku 8 kwietnia do Wielkiego Czwartku włącznie Msze święte będą sprawowane w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy plebanii.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek – Proboszcz