INTENCJE MSZALNE  27. 11 – 03. 12. 2017.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata     26.11.2017.

7:30 +Stefanie Rospęk w I rocz. śm.

9:00 AT +W 29 rocz. śm. Bogdana Kanię, Teresę, Czesławę, Stanisława Brzezicha.

10:15K +Teresę Galer w 25 rocz. śm. +Kazimierza Galera, zm. rodziców z obu str.

11:45 1 +Mieczysława Leja w 15 rocz. śm. +Bronisława, Marię Leja.

2 W 7 rocz. urodzin Nikoli Klimek.

17:30  1 +Czesławę Szych – int. synów Piotra i Jarosława.

2 +Piotra Łupickiego.

17:30  1 +Bogdana Kaczmarka w I rocz. śm.

2 +Darię Fabrowską.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jarosława Matysiak int. wuja Mariana z żoną, z Czarnegolasu, kuzynki Barbary z mężem i dziećmi, kuzynki Magdaleny z rodziną z Szklarki Przygodzickiej. +Józefa, Mariannę Helenę Idczak.

+Janinę w 6 rocz. śm. Antoninę, Jana Niewiejskich, Marię, Karola Kosnowiczów. +Bernadettę Staszak.

+Józefę Grzesiak, Bolesława Noskowicza, Zbigniewa Jarycha, Eugeniusza Napieralskiego, Kazimierza Talagę, Marka Brzezichę, Mariana Jany, Jana Bzika, Halinę Stachowiak, Stanisławę Michalską.

17:30   1 +Justynę Glinkowską z ok. imienin. +Hieronima Pecolta, zm. z rodziny.

2 +Edwarda Śniatałę.

I-PIĄTEK- M-C

17:30 1 +Ludmiłę Pinkiewicz – int. męża.

2 Intencja Straży Honorowej NSPJ.

I-SOBOTA- M-C

8:00 – Msza święta – w Intencji Członków Kół Różańcowych.

18:00 +Eugeniusza Stalewskiego w 8 rocz. śm. zm. rodziców z obu str.

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2017.

7:30  +Jana Urbaniaka w 20 rocz. śm.

9:00 AT +Lubę, Czesława, Leona, Kołodziej, Danutę Wojtyczka. +Ludwikę Pietrzak.

10:15 K +Franciszka Łupickiego w 12 rocz. (W I rocz. urodzin Franciszka.)

11:45  +Helenę, Romana Wielickich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1.Dzisiaj niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym. W tym dniu czytany jest List Biskupa Kaliskiego we wszystkich Kościoła Diecezji, zapowiadający Nadzwyczajny Rok, Św. Józefa Kaliskiego, a obecnie trwa Nowenna do Św. Józefa przygotowująca nas na otwarcie Nadzwyczajnego Roku. Od pierwszej Niedzieli Adwentu Roku Pańskiego 2017, tj. 03.12 aż do 6.01.2019. będziemy przeżywać w Sanktuarium św. Józefa Nadzwyczajny Rok Św. Józefa połączony z odpustem zupełnym.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca objazd chorych z Komunią świętą, od godz. 9:00, chorych zgłaszamy w zakrystii, jest to komunia świąteczna dodatkowego nawiedzenia chorych przed świętami nie będzie. W Czarnymlesie
o godz.16:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, i okazja do Spowiedzi świętej, przypominamy dzieciom o odprawianiu pierwszych piątków miesiąca. W sobotę o godz. 8:00 Msza święta w Intencji Członków Kół Różańcowych.

4.Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent. Dzieci naszej parafii: Schola i Lektorzy będą rozprowadzać kartki
z życzeniami z dodatkiem pierników w cenie 5zł. lub można złożyć większą ofiarę dowolną. Wyżej ofiara będzie przeznaczona na wspólny wyjazd dzieci na ZIELONĄ SZKOLĘ, podobnie jak w roku ubiegłym. Serdeczne Bóg zapłać. Również od I Niedzieli Adwentu rusza zbiórka produktów spożywczych i chemicznych na Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Produkty składamy jako DAR SERCA w ustawione przed ołtarzem Serce. Lista produktów będzie wywieszona w gablocie.

5.Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10:00 w Kościele. Próba SCHOLII w niedzielę - 03. 12.  o godz.10:30.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętą. o godz.11:45. Dzieci zbierają ZIARNO.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.). W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z Cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny, sprzątanie wyjątkowo w piątek: Brylak, Cieślak, Czaska, Netter, Zawidzki. W Antoninie sprzątanie w piątek: Mirosława Gruchot, Monika Pielawska.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Również w zakrystii można nabyć Świece Caritas Na Stół Wigilijny, w cenie: mała świeca 6zł. duża 15 zł. Ofiara z sprzedaży świec jest przeznaczona na Caritas Diecezji w celu organizowania wypoczynku i pomocy dzieciom w trudnej sytuacji materialnej. Dostępny jest też Opłatek na stół wigilijny.

10.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: Zbigniew Mazur, ze Szklarki Myślniewskiej. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz.