__##__Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna __##__

1.Dziś przed Kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie kleryków WSD w Kaliszu. Bóg zapłać.

2.Nabożeństw majowe. W Czarnymlesie nabożeństwo majowe w łączności z Mszą świętą o godz.17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, młodzież, starszych. Również nabożeństwo majowe odprawiajmy w poszczególnych miejscowościach naszej parafii, przy przydrożnych kapliczkach
i krzyżach. W Szklarce Przygodzickiej nabożeństwo majowe w Kaplicy codziennie o godz.17:00,
w niedzielę przed Mszą świętą o godz.10:15.W Antoninie nabożeństwo majowe codziennie o godz.18:00, w niedzielę przed Mszą świętą.

3.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych
i Czcicieli Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

4.W środę 22 maja o godz.18:30, odbędzie się w Salce Parafialnej spotkanie z sołtysami, radnymi parafialnymi, dyrektorami szkół i przedszkola oraz przedstawicielami organizacji działających na terenie parafii w sprawie organizacji Dożynek Parafialnych. Zapraszamy serdecznie.

5.Próba scholii w niedzielę 26 maja o godz.10:30. Zapraszamy.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno – Słowo Boże.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku i uiszczeniu opłaty w biurze parafialnym. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy świętej.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła, o dalszą troskę o Świątynie proszę rodziny: Stępniak, Szyszka, Wieżowiecki, Matysiak, Matysiak Malwina. W Antoninie sprzątanie w piątek: Błoch Beata, Sobczak Urszula.

9.Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Matki.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan. Grzegorz Zamelek

**** Intencje Mszalne  19.05.2019. – 26.05.2019. ****

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019.

7:30 +Zdzisława, Antoninę, Franciszka Taborów. Mariannę, Stanisława Ciemnych oraz zm.
z rodziny Strączkowskich.

9:00 AT +W 35 rocz. śm. Stefana Boruckiego oraz zm. z rodz. Boruckich i Paterków.

10:15 K +Marię, Franciszka Lisów. Józefa, Ludwikę, Józefa, Teofila Radajewskich.

11:45 1. – Rocznica Komunii Świętej.

2. +Justynę Glinkowską w 3 rocz. śm. Hieronima Pecolta w 5 rocz. śm. Czesława Zająca
w 21 rocz. śm. oraz zm. z rodziny.

17:30 +Edmunda Szczota w 8 rocz. śm. Weronikę Szczot. Arkadiusza Szeleszczyka.

17:30 +Mieczysławę Kruszyk – int. Danuty i Andrzeja Malinowskich.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa, za zmarłych kapłanów pracujących w parafii.

W 18 rocz. urodzin Karola.

+Stanisława Cierpkę w 9 rocz. śm. Helenę, Lecha Grześczyk.

+Mariannę Niełacną. Jana Niełacnego w 12 rocz. śm. oraz zm. z rodz. Niełacnych, Żeleźnych, Sikorów i Myjów.

+Mariannę Polowczyk w 23 rocz. śm. Kazimierza, Franciszka Polowczyków. Genowefę, Kazimierza Sztok. Teresę, Marka Brzezicha. Jana Bartnika. Mariana Włodarczyka oraz zm.
z rodz. Polowczyków i Paduchów.

+Grzegorza Kowalskiego, Helenę Grela, Teresę Kociemba, Kazimierza Pilarskiego, Alojzego Cholewa, Tadeusza Królika, Marcina Skoniecznego, Barbarę Bartkowiak, Teresę Gerlich, Janinę Górną.

17:30  +Ireneusza Jędrasikaint. sąsiadów: Ewy i Marka Wieteckich z rodz. z Czarnegolasu.

7:30 +W 2 rocz. śm. Eugeniusza Napieralskiego. Jana Napieralskiego.

14:00 AT –W Intencji Nowożeńców: Butrym – Preś.

18:00 1. +Henryka w 10 rocz. śm., Teresę Gwiazda.

2. +Tadeusza Górala – int. żony z rodz., Stanisławy Zawidzkiej, Ireny Kasperczyk, Lidii Kupaj, Honoraty Gwiazda z rodzinami.

VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019.

7:30 +W 14 rocz. śm. Pelagii, Zygmunta Pierzchotów. Mariana Bzika. Irenę, Józefa Kubiaków i zm. dziadków.

9:00 AT +W 45 rocz. śm. Jana, Helenę Marciniak. Witolda Mąkę.

10:15 K +W 5 rocz. śm. Mariana Moniety. Mariannę, Jana Mucha. Annę, Antoniego, Mariana Perzów.

11:45 +Teresę Galer – z ok. Dnia Matki, int. córek z rodzinami.

********