INTENCJE MSZALNE  11. 12 – 17. 12. 2017.

II NIEDZIELA

ADWENTU 10.12.2017.

7:30 +Henryka, Władysława, Józefę Piwko.

9:00 AT +W 20 rocz. śm. Antoniego Poora, Romana, Mariannę Poorów, Annę, Józefa Turków, Zofię, Jana, Józefa Łatniaków.

10:15 K +Kazimierza Górala – w I rocz. śm.

11:45 +Mariannę Zawidzką – w 15 rocz. śm

15:45 K +Mieczysława Nowaka.

17:30 +Wiesława Sopalskiego – z ok imienin.

15:45 K +Henryka Janosia – int. siostrzeńca Łukasza.

17:30 +Józefę Grzesiak.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

– W intencji rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Henryka Szkudlarka, Zbigniewa Mazura, Czesławę Szych, Krystynę Kołodziej, Marię Waleroicz,

+Sylwestra Kamzola, Mariana Jany, Marcina Janickiego, Eugeniusza Napieralskiego, Zbigniewa Jarycha.

+Bolesława Noskowicza.

15:45 K  +Irenę Albrecht – int. córki Sabiny z rodziną.

17:30 +Stanisławę, Józefa Szczechowicz.

17:30 1 +Jana Bzika.

2 +Marka Brzezichę – int. syna Krzysztofa.

SOBOTA

18:00 +Leszka Stabrowskiego – int. siostry Mieczysławy z mężem, Justyny z rodziną, Jacka z rodziną.

III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2017

7:30 +Agnieszkę w 16 rocz. śm. Stefana Krzywańskich.

9:00 AT +Marię, Feliksa Konował, Andrzeja Konowała w 4 rocz. śm.

10:15 K – W I rocz. urodzin Filipa.

11:45 +Andrzeja Witwickiego – int. syna Krzysztofa z rodziną, Mirosławy, Józefa Nieruchalskich, pracowników Firmy Kristal, sąsiadów Pietrygów.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  II – Niedziela Adwentu.

1.Okres Adwentu  przygotowuje nas do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENA po przez  udział w RORATACH. Roraty
w Szklarce Przygodzickiej: poniedziałek, wtorek, czwartek, o godz.15:45. W Czarnymlesie: poniedziałek, środa, piątek,
o godz.17:30. Dzieci zabierają na roraty Lampiony, Serduszka z dobrymi uczynkami, losować będziemy figurkę Matki Bożej. Zapraszamy do udziału dzieci, starszych, młodzież, dzieci KL. II oraz dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

3.Również od I niedzieli Adwentu ruszyła zbiórka produktów spożywczych i chemicznych na Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Produkty składamy jako Dar Serca w ustawione przed ołtarzem Serce.  Lista produktów została wywieszona w gablocie.

4.Zbiórka Ministrantów z Czarnegolasu: w sobotę o 14:00. Próba Scholii za tydzień w niedzielę – 17 grudnia o godz. 10:30.

5.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

7.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Serafin, Lencki, Szczepaniak, Gabryś, Kopczyńska. W Antoninie sprzątanie w piątek: Magdalena Marczak, Krystyna Mądry.

8.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Również w zakrystii można nabyć Świece Caritas Na Stół Wigilijny, w cenie:  6zł. Ofiara z sprzedaży świec jest przeznaczona na Caritas Diecezji w celu organizowania wypoczynku i pomocy dzieciom w trudnej sytuacji materialnej. Opłatek na stół wigilijny ofiara przeznaczona będzie na wyjazd scholii i ministrantów naszej parafii na wypoczynek.

9.Ofiara z sprzedaży pierników i kartek z świątecznymi życzeniami wyniosła 1.800zł. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie dzieciom naszej parafii.  Bóg zapłać.

10.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: Henryk Szkudlarek z Czarnegolasu. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.