INTENCJE MSZALNE  18. 12 – 24. 12. 2017.

III NIEDZIELA

ADWENTU 17.12.2017.

7:30 +Agnieszkę w 16 rocz. śm. Stefana Krzywańskich.

9:00 AT +Marię, Feliksa Konował, Andrzeja Konowała w 4 rocz. śm.

10:15 K W I rocz. urodzin Filipa.

11:45 +Andrzeja Witwickiego - int. syna Krzysztofa z rodziną, Mirosławy, Józefa Nieruchalskich,  sąsiadów Pietrygów, pracowników Firmy Kristal.

15:45 K +Piotra Łupickiego.

17:30 +Henryka Szkudlarka – int. żony.

15:45 K +Darię Fabrowską.

17:30 +Stefanie Rospęk.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych  i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Franciszkę, Józefa, Bolesława Sowińskich, Anielę, Antoniego Berlików.

+Annę Kędzia, Józefa, Stanisławę Szczechowicz, Halinę Stachowiak, Irenę Albrecht, Stanisławę Michalską, +Jana Bzika, Annę Bzik, Marka Brzezichę, Franciszka Szczypkowskiego, Henryka Janosia, Józefę Grzesiak, Andrzeja Kupaja.

15:45K +Zofię Cempel.

17:30 +Bogusława Rozworę w 5 rocz. śm. Stanisława, Bolesława, Franciszka, Helenę Kaczmarków, Józefa, Katarzynę Łowisz.

17:30  1 +Bogdana Kaczmarka.

2 +Ludmiłę Pinkiewicz, w 1 rocz. śm. – int. córki Anny z rodziną.

18:00 1 +Ryszarda, Annę Czystych, zm. z rodz. Titków.

2 +Annę Peśla. zd. Jany, Annę, Tomasza, Mieczysława, Jadwigę, Tomasza Peśla, Stanisława, Annę, Jana Niśkiewicz, Zdzisława, Stefana Machlańskiego, Leszka Sowa.

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2017

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

7:30 +Tomasza, Wiktorię, Józefa, Gertrudę, Gabrysiów, Bazylego, Wiktorię, Andrzeja Bieleckich.

9:00 AT +Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot.

10:15 K +Mieczysława Kaczmarka w 37 rocz. śm. Arletę Mrugalską, zm. z rodz. Owczarków, Kaczmarków.

11:45 +W 13 rocz. śm. Józefa Działowego, Małgorzatę Działową, zm. z rodziny.

*****PASTERKI*****

22:00 AT +Stanisława, Leona Kułek, Marię Strączkowską, Krystynę Pelichowską.

22:00 K +Adama Wojtasika – z ok im. Czesławę, Stanisława Wojtasików, zm. rodziców z obu str.

24:00 Cz.- las – Za Parafian.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III – Niedziela Adwentu.

1.Ostatni tydzień Adwentu przygotowuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w Szklarce Przygodzickiej: poniedziałek, wtorek, czwartek, o godz.15:45. W Czarnymlesie: poniedziałek, środa, piątek, o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału dzieci, starszych, młodzież  dzieci Kl. II oraz dzieci przygotowujące się do I-szej. Komunii świętej.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

3.W niedzielę za tydzień przypada Wigilia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte jak w każda niedzielę.
W tym dniu Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterki o godz. 22:00 w Antoninie
i w Szklarce Przygodzickiej o godz. 24:00 w Czarnymlesie.

4.Również od I niedzieli Adwentu ruszyła zbiórka produktów spożywczych i chemicznych na Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Produkty składamy do środy  jako Dar Serca z przeznaczeniem na pomoc siostrom zakonnym.

5.W czwartek 21 grudnia ostatnia w tym roku Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela. Serdecznie zapraszamy wszystkich potrębujących modlitwy. Można składać prośby i podziękowania, które przedstawimy
w Modlitwie Adoracji.

6.Zbiórka wszystkich Ministrantów w sobotę 23 grudnia o godz.10:00 w salce parafialnej. Próba Scholii wtorek w II dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz. 10:30.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Kopczyński, Napieralski, Szwarc, Wawrzyniak, Baranek. W Antoninie sprzątanie w piątek: Ewa Bąk, Bożena Szeleszczyk.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Również w zakrystii można nabyć Świece Caritas Na Stół Wigilijny, w cenie:6zł. Opłatek na stół wigilijny ofiara przeznaczona będzie na wyjazd scholii i ministrantów naszej parafii na wypoczynek.

10.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: Andrzej Kupaj z Szklarki Myślniewskiej. Pogrzeb we wtorek
o godz. 11:00. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.