INTENCJE MSZALNE  08. 01 – 14. 01. 2018.

NIEDZIELA  Chrztu Pańskiego 07.01. 2018.

7:30 – ZA PARAFIAN.

9:00 AT +Jana Grafa w 2 rocz. św.

10:15 K +Sylwestra, Pelagię, Jadwigę Peśla, Marię Krupa.

11:45  1 +Irenę Sójka w 13 rocz. śm.

2 +Marcina Janickiego – int. siostry Żanety z Karolem.

7:30  1 +Piotra Łupickiego.

2 +Darię Fabrowską.

7:30  1 +Zofię Cempel.

2 +Bogdana Kaczmarka.

7:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Mieczysława Nowaka, Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot, Stanisławę, Józefa Szczechowicza, Bolesława Noskowicza, Zbigniewa Jarycha, Marcina Janickiego, Sylwestra Kamzola, Irenę Albrecht.

7:30  1 +Stefanie Rospęk.

2 +Ludmiłę Pinkiewicz –  int. Firmy Almano, Iwony Zawidzkiej, Renaty, AriegoTuin.

7:30  1 +Edwarda Śniatałę.

2 +Pawła Pinkiewicza w 1 rocz. śm. – int. siostry Jolanty z rodziną, braci Grzegorza i Tomasza

z rodzinami.

SOBOTA

18:00  1 +W 6 rocz. śm Heleny, Kazimierza Pawłowskich, Marię, Józefa Krawczyków.

2 +W 2 rocz. śm. Heleny Pakuła, Mieczysława, Henryka Pakuła, Zofię, Zygmunta Kokot, Zygmunta Tulickiego.

II NIEDZIELA ZWYKŁA.         14. 01. 2018.

7:30 +W 25 rocz. śm. Franciszka Sperlinga, Wiktorię, Katarzynę, Andrzeja Sperlingów, zm. z rodziny Szulców, Staniewskich.

9:00 AT 1+Anielę w 16 rocz. śm. Antoniego w 32 rocz. śm. Berlików.

2 – W 18 rocz. urodzin Daniela.

10:15 K  +Ewelinę Szczot w 4 rocz. śm.

11:45   +Jana Urbaniaka, zmarłych z obu str. z rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Niedziela Chrztu Pańskiego.

****************

1.Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego, początek Okresu Zwykłego.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

3.KolędaWizyta Duszpasterska: Poniedziałek godz.9:301 Kapłan: Osiedle – do Ośrodka Zdrowia, 2 Kapłan: od p. Cieślaków – do p Śniatałów. Wtorek godz.10:30 – 1 Kapłan: Kocięba – Tartak. 2 kapłan: od godz.14:00 Szklarka Przygodzicka od. p. Białkowskich  –  do p. Taborów. Środa godz.9:30 1 Kapłan: Czarnylas. Od Starego Ośrodka Zdrowia – do p. Pietryga. 2 Kapłan od godz.10:00 od p. Klejman – do p. Golec. Czwartek godz.10:30 – 1 Kapłan: Czarnylas. Od p. Gula – do p. Fikusów. 2 Kapłan od godz.14:00 od. p. Krupa  – do p. Skonieczny. Piątek godz.10:301 Kapłan od p Wawrzyniaków – do p. Mucha. 2 Kapłan od. p. Tomczak – do p Kędzia. Prosimy o pojazd  15 min przed kolędą. W czasie kolędy składamy daninę diecezjalną wysokości 2zł. od duszy. Bóg zapłać.

3.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów
z Antonina, Szklarki Przygodzickiej i Czarnegolasu. Próba Scholii w niedzielę 14 stycznia o godz. 10:30.

4.Za tydzień w niedzielę 14 stycznia odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z orkiestr oraz chóru Szkoły Muzycznej I stopnia z Odolanowa. Początek koncertu o godz.15:00 w Sali Wiejskiej w Czarnymlesie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

5.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.). W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

7.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Szkudlarek, Zimoch, Kubiak, Śniatała Renata, Noskowicz Wiesława. W Antoninie sprzątanie w piątek: Maria Mazur, Alina Drożdż, Lilianna Twardowska.

8.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Oraz nowy numer gazetki parafialnej dostępny pod chórem.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.