INTENCJE MSZALNE  15. 01 – 21. 01. 2018.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2018.

7:30 +W 25 rocz. śm. Franciszka Sperlinga, Wiktorię, Katarzynę, Andrzeja Sperlingów zm. z rodziny Szulców, Staniewskich.

9:00 AT   1+Anielę w 16 rocz. śm. Antoniego w 32 rocz. śm. Berlików.

2 – W 18 rocz. urodzin Daniela.

10:15 K +Ewelinę Szczot w 4 rocz. śm.

11:45 +Józefa Urbaniaka zm. z obu str. z rodziny.

PONIEDZIAŁEK

7:30  1+Andrzeja Kupaja – intencja kolegów, koleżanek Szkoły Podstawowej z Szklarki Przygodzickiej rocznik 1991.

2 +Henryka Szkudlarka – int. córki Anny z rodziną.

17:30 +Zbigniewa Jarycha – int. syna Konrada z rodziną.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

W 18 rocz. urodzin Arkadiusza.

Z prośbą o łaskę zdrowia dla Amalii, o opiekę Matki Bożej o Uzdrowienie chorych.

+Teresę Pauś, Franciszkę Kacała. Zmarłych z obu str. z rodziny.

+Stanisława Klepacza, Marię, Kazimierza, Józefa, Bernarda Klepaczów, Honoratę, Andrzeja Pierończyk.

+Edwarda Szczypkowskiego, Czesławę Szych, Krystynę Kołodziej, Józefa, Stanisławę Szczechowicz,

+Halinę Stachowiak, Stanisławę Michalską, Jana Bzika, Marka Brzezichę, Kazimierza Talagę, Leszka Stabrowskiego, Zygmunta Trzepacza.

17:30 +Zdzisława Niemand – int siostry Sabiny.

17:30 +Marcina Janickiego.

SOBOTA

18:00   1 Z podziękowaniem za przeżyte 60 lat, z prośbą o zdrowie dalsze łaski i błogosławieństwo dla całej rodziny.

2 +Stanisławę w 23 rocz. śm. Kazimierza Paluch.

III NIEDZIELA ZWYKŁA. 21.01.2018

7:30 +Juliannę, Andrzeja Graf, Mariannę, Władysława, Łucję, Franciszka, Henryka Noskowiczów.

9:00 AT +Edmunda Spychalskiego w 5 rocz. śm.

10:15 K +W 17 rocz. Teresy w 26 rocz. śm. Piotra Kasperczyków, Sylwestra Michalaka.

11:45 +Mariana Toczaka w 11 rocz. śm. zmarłych rodziców z obu str.

*******************

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II – Niedziela Zwykła

1.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych. Również w tym dniu 17 stycznia przypada Dzień Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego.

2.Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przypada od 18.01 – do 25. 01.

3.Kolęda – wizyta duszpasterska: Poniedziałek godz.10:001 Kapłan: Jesiona – Lubeszczyk – część I.
2 Kapłan: Lubeszczyk – część II. Prosimy o pojazd 15 min przed kolędą.

4.Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz.11:45 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

5.Próby scholii w najbliższą niedzielę nie będzie.

6.W roku szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł – grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż
i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) – ZAJĘTE.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Noskowicz, Chlebowski, Śniatała Agnieszka, Brylak, Kosnowicz Sylwia.W Antoninie sprzątanie w piątek: Szymczak Urszula, Ilona Bzyl.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury. Do kasy ministranckiej ze sprzedaży Kadzidła, Kredy  i Mirry trafiło 1200zł. Za wsparcie składamy serdeczne podziękowania.

10.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: Edward Szczypkowski z Antonina. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

********************