Intencje Mszalne 4.4.-11.4.2021 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Zmartwychwstania

4.4.2021 r.

6.00 – Msza o świcie za parafian /bez procesji/

Chrzest: Jakub

11.45 +Paulinka Klimek

Transmisja https://www.facebook.com/CzarnylasParafia/

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i możliwość przyjęcia Komunii Św.

9.00 Antonin – +Teresa (2R), Czesław (45R) Kociemba

10.15 Szklarka – +Tadeusz Stach (12R), Adelajda, Stanisława Stach i zm. z rodz.

II Dzień Oktawy Wielkanocy

5.4.2021 r.

7.30 – +Józefa Krawczyk

11.45 – W 18 rocznicę urodzin Wiktorii z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej

Transmisja https://www.facebook.com/CzarnylasParafia/

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i możliwość przyjęcia Komunii Św.

9.00 Antonin – +Henryk, Maria, Leon Jachowicz, Stanisława, Franciszek, Józef, Halina Mikołajczyk i zm. z rodz.

10.15 Szklarka – +Kazimierz Monieta (21R), Seweryna, Marian Monieta

Wtorek w Oktawie Wielkanocy

6.4.2020 r.

17.30 – 1/+Halina i zm. z rodz. Jamiołkowskich i Szembelów

2/ +Marian Gerlich

Środa w Oktawie

7.4.2020 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii

+Bolesław Noskowicz (4R), Weronika Noskowicz zm. z rodz. Noskowiczów, Witków, Stanisław Pietryga

+Helena Szmaj (10R), Józef Szmaj

2/ +Emilia Olejniczak

Czwartek w Oktawie

8.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Mirosław Paradisz

2/ +Zbigniew Serafin

Piątek w Oktawie

9.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Janina Grobarek

2/ +Zofia Gabryś

Sobota w Oktawie

10.4.2020 r.

ADORACJA ANTONIN 13.00-15.00

Na zakończenie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Chrzest: Pola

Stanisław

17.00 - +Stanisław Falten (9R), Anna, Dariusz Falten, Ewa Dułaj, Stanisław Czubak, o błogosławieństwo Boże w rodzinie

18.00 – +Agnieszka Zając (9R), Czesław Zając, Justyna Glinkowska, Hieronim Pecolt i zm. z rodz.

II Niedziela Wielkanocna

Święto Miłosierdzia

Bożego

11.4.2020 r.

7.30 – +Henryk Pakuła (6R), Luba Świątek (6R), Jan Świątek (13R), Helena, Mieczysław Pakuła, Zygmunt Tulicki i zm. z rodz. Świątków i Kuźmiczów

11.45 – +Stanisław Sakowski (1R)

Chrzest: Pola

15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza za parafian

Transmisja https://www.facebook.com/CzarnylasParafia/

9.00 Antonin – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie i za +Edmunda Spychalskiego

10.15 Szklarka – +Michał Rosicki  (1R)

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.

Przebity włócznią bok, przebite Serce Jezusa stają się znakami Zmartwychwstałego Jezusa. On mówi by włożyć tam rękę, by czerpać ze zdrojów Miłosierdzia i tego drodzy parafianie jako wasi duszpasterze Wam życzymy. Życzymy byście czerpali obficie z miłości Jezusa Zmartwychwstałego, która wypływa wprost z Jego Serca. Niech Serce Jezusa zmiłuje się nad nami, niech Chrystus Zmartwychwstały żyje w naszych rodzinach, obdarzając nas zdrowiem i obfitością swoich łask. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja.

1. Trwa nowenna przed Świętem do Bożego Miłosierdzia w I i II dzień świąt o godzinie 15.00 Koronka z możliwością przyjęcia Komunii Świętej. Od wtorku do piątku na rozpoczęcie adoracji o godz. 17.00, a po niej Msza o 17.30.
    Natomiast za tydzień w niedzielę 11 kwietnia w Święto Miłosierdzia nabożeństwo w kościele o godzinie 15.00 z transmisją a po niej dodatkowa Msza.
  1. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Objazd chorych w Oktawie Wielkanocy w piątek od godz. 9.00, chętnych można zgłaszać osobiście lub telefonicznie.
  3. W sobotę 10 kwietnia przypada diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele w Antoninie. Rozpocznie się ona o godz. 13.00 i zakończy nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców z Ludwikowa i Antonina.
  4. Na koniec podziękowania za przygotowanie Świąt Wielkanocnych. Przede wszystkim w naszym parafialnym kościele panu kościelnemu Edmundowi wraz z żoną Ewą, katechetce pani Natalii, panu Mikołajowi za użyczenie oświetlenia, za dekorację z kwiatów panu Krzysztofowi Kolińskiemu, wszystkim zaangażowanym w liturgię szczególnie czytającym i ministrantom. Panu organiście Jakubowi, a także panu kościelnemu Florianowi z żoną Teresą.
    Dziękujemy wszystkim również za łączność duchową, obecność w kościele na adoracji. Dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości i wsparcia, za ofiary na utrzymanie naszej parafii. Wszystkim należą się słowa wdzięczności, ogarniamy was wszystkich modlitwą.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę o pomoc w Czarnymlesie Jarosik, Szczechowicz, Bogacz, Noskowicz, Pieprzka, w Antoninie w piątek Graf, Graf.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  tel. 697 751 822

Uwaga w nabożeństwach i Mszach obowiązują obostrzenia  1 osoba/20m2, zachowanie 1,5m odstępu i zasłonięcie ust i nosa