Intencje Mszalne 16.04-24.04.2022 r. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Wielka Sobota 16.4.2022 r.

20.30 – Liturgia Wigilii Paschalnej 1/ za parafian

2/ +Kazimiera Radajewska

Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstanie Pańskie 17.4.2022 r.

6.00 – 1/ Rezurekcja za parafian

2/+Irena Nieruchalska

11.45 –  +Stanisław (20R), Anna Nadstawek

9.00 Antonin – W intencji Aleksandry i Henryka w 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB dla jubilatów i całej rodziny – od córek z rodzinami
Modlitwa wiernych: +Tadeusz Nadstawek (16R)

10.15 Szklarka – +Pelagia, Leon, Jan Obsadni, Irena, Kazimierz Kowalscy

Poniedziałek II Dzień Oktawy Wielkanocy 18.4.2022 r.

7.30 – +Pelagia, Antoni Chmielina, Jadwiga, Tadeusz Nowak

11.45 – 1/ +Natalia Tomczak (1R)

2/ +Jan Stekiel – od żony dzieci z rodzinami

9.00 Antonin – +Teresa (3R), Czesław (46R) Kociemba

10.15 Szklarka – +Krzysztof Prusinowski (2R), Leszek, Krystyna Prusinowscy

Wtorek 19.4.2022 r.

17.30 – 1/+Krystyna Mielcarek – od Marii Radajewskiej i Krzysztofa Radajewskiego z rodziną

2/ +Dawid Talaga – od Barbary Noskowicz z mężem

Środa 20.4.2022 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o pokój na świecie, na Ukrainie, o ustanie pandemii

+Bogdan Kosmala, Sławomir Sibiński, Józef Sperling, Kazimierz Dembski, Stefan Romanowski, Mieczysław Olejnik, Maciej Golec, Kazimierz Radajewski, Irena Zajączkowska, Marcin Pawłowski, Krzysztof Talaga, Ryszard Grzeszczak, Henryk Białkowski, Wanda Wojtczak, Adam Płonka

2/ +Helena (3R) Grela, Tadeusz (49R) Grela, Helena, Danuta Grela, Antonina, Maria, Kazimierz, Stanisław, Sylwester Pilch, Zofia, Jan Grzęda

Czwartek 21.4.2022 r.

17.30 – w intencji Jagody w 3 R urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę MB dla niej i całej rodziny

2/ +Lubomira Radajewska – od syna Rajmunda z żoną i córkami

Piątek 22.4.2022 r.

17.30 – 1/ +Łucja Pecolt – od córki Ireny z mężem oraz wnuków Rafała i Krzysztofa

2/ +Donata Błaszczyk (2R) i zm. z rodziny

Sobota 23.4.2022 r.

18.00 – 1/ +Zbigniew Jarych (5R), Bronisława, Adam Malinowscy

Chrzest: Gustaw

II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia 24.4.2022 r.

7.30 – +Zdzisław Niemand (5R), Julianna, Franciszek, Stanisław, Marek Mucha, Kazimiera, Teofil Niemand

11.45 –  1/ za parafian

2/ +Maciej Golec (1R)

15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

9.00 Antonin – +Mirosław Graf, Jan, Julianna, Michał Stefańscy, Maria, Michał, Władysław, Stanisław Piwoń, Wanda Wojtczak

10.15 Szklarka – +Kazimierz Radajewski (1R)

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Wielkanocna 17 kwietnia 2022 r.

1. Wszystkim parafianom życzymy, aby w tym czasie świąt wielkanocnych Zmartwychwstania Jezusa spotkać się właśnie z Nim, żyjącym i dającym pokój, którego nie może dać świat.
    Niech to spotkanie odmienia na lepsze nasze życie, rodziny, parafię, Ojczyznę i świat.
    Radujcie się i opowiadajcie wszystkim, że Jezus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja
  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżywanie Triduum Paschalnego i świąt, za dekoracje państwu Basi i Tomaszowi Cieślińskim, Izie i Grzegorzowi Talagom, państwu Kolińskim, służbie liturgicznej, panu organiście Jakubowi, pani katechetce Natalii, licznej grupie czytających, panom kościelnym Edmundowi z żoną i Florianowi z żoną, dziękuję angażującym się w adorację szczególnie tę całonocną, obsłudze procesji wraz ze strażakami. Dziękujemy wam wszystkim za to, że jesteście.
  2. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na krótkie spotkanie w najbliższą środę po Mszy ok. 18.15.
  3. Spotkania grup: krąg biblijny w czwartek po Mszy, młodzież w piątek o 19.15.
  4. Ze względu na Oktawę Wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3500 zł, na kwiaty do grobu 2300 zł.
  6. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia by przygotować się na przeżywanie Święta Miłosierdzia w przyszłą niedzielę. Koronka w tygodniu 10 minut przed Mszą, a za tydzień w niedzielę nabożeństwo do miłosierdzia o 15.00. Przyszła niedziela to również ogólnopolski Dzień Dobra, w łączności z Caritas zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Dobieszczyźnie w naszej diecezji. W Szklarce za tydzień zbiórka na kwiaty na odpust.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościołów proszę o pomoc w Czarnymlesie Paluch, Paluch, Kliber, w Antoninie Sójka, Grzesiek.
  8. Chętni na pielgrzymkę na Jasną Górę 12 maja /czwartek/ wraz z dziećmi Komunijnymi mogą do środy zgłosić się w zakrystii. Koszt ok. 55 zł.
  9. Nasze cmentarze są zinwentaryzowane – ecmentarze.pl, trwa uzupełnianie danych. Aktualnie proszę o kontakt osoby, które mają zarezerwowane puste miejsca.
  10. Zapraszamy na wydarzenia w Hali Arena w Ostrowie Wielkopolskim 22-24 kwietnia pod hasłem "jak wygrać życie?". W programie modlitwy uwielbienia, Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla, konferencje ks. Teodora i s. Anny Pudełko, ale też moc innych atrakcji, m.in. pokazy baniek mydlanych. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na wygraczycie.pl