Intencje Mszalne 25.06-3.07.2022 r. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Sobota 25.6.2022 r.

18.00 – 1/ +Zbigniew Peśla (1R)

2/ +Bolesław Kowalczyk (20R), Maria, Kazimierz, Jan Kowalczyk, Emilia, Piotr Marchwaccy

Niedziela 26.6.2022 r.

7.30 Cz – +Maria, Antoni Rosik, Helena, Paweł Guder, Piotr Kułka, zm. z rodziny

12.00 Cz – W intencji parafian – ODPUST KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

9.00 Antonin – 1/+Paweł Bielawny z ok. imienin

2/ W intencji Mieczysława z okazji 50 urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę MB

10.15 Szklarka – +Ludwika, Andrzej, Agnieszka Wczesny, Bronisława, Józef, Kazimierz Sikora

Poniedziałek 27.6.2022 r.

17.30 – 1/ +Jan Tomaszewski

2/ +Zygmunt Hadryś

Wtorek 28.6.2022 r.

7.00 Cz – +Anna Śmiada

17.30 Antonin  – 1/ +Janina Jamrozik – od siostry Marii, Kazimierza Szymczaka, Grażyny Berger-Paradisz

2/ +Helena Piwoń – od wnuczki Lidii, Kamila, Alexa z Bremen

Środa 29.6.2022 r. – Uroczystość św. App. Piotra i Pawła

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy za papieża Franciszka, o nowe powołania kapłańskie i zakonne o pokój w ojczyźnie i na Ukrainie, o dobre urodzaje, o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży
w intencji Angeliki w 18 r urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB w dorosłym życiu

+Stanisława (75R), Maria (25R), Stefan, Stefania, Gertruda, Antoni Romanowscy, Cecylia, Jan, Jadwiga, Kazimierz, Genowefa Sztok, zm. dziadkowie z obu stron, zm. księża pracujący w naszej parafii i za dusze w czyśćcu cierpiące
+Adam Płonka, Jarosław Płonka, Magdalena Cendrowicz, Paweł Nowak, Aniela Łupicka, Natalia Tomczak, Renata Krawczyk, Maciej Golec, Krzysztof Talaga, Jan Stekiel

2/ Dziękczynna za dar kapłaństwa i z prośbą o potrzebne łaski z okazji imienin ks. Pawła i zbliżających się imienin ks. Daniela

Czwartek 30.6.2022 r.

7.00 Cz – +Henryka Torzecka

17.30 Szklarka – 1/ +Stanisława Fikus – od córki Haliny z mężem

2/+Franciszek Wojtaszek – od syna Grzegorza z Alą i dziećmi

Piątek 1.7.2022 r.

17.30 Czarnylas – 1/ Intencja Straży Honorowej NSPJ: za Ojca Świętego Franciszka, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane, o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. O Boże błogosławieństwo dla rolników na czas żniw. Za dzieci i młodzież o szczęśliwe przeżycie wakacji. Za chorych i cierpiących, za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie, za zmarłych z naszych rodzin, za dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ +Marcin Pawłowski

Sobota 2.7.2022 r.

8.00 Cz – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18.00 – 1/ +Stanisław Pilch

Niedziela 3.7.2022 r.

7.30 Cz – +Zygmunt Tulicki, Maciej Golec, Henryk, Janina Pakuła i rodzice z obu stron

11.45 Cz – +Mieczysław Pawłowski – od brata Andrzeja z rodziną

9.00 Antonin – +Władysława, Bolesław, Edmund Spychalscy, Marianna, Stanisław Jackowiak

10.15 Szklarka – +Sylwester, Helena, Józef Cieślińscy, Maria, Franciszek Piotrowicz, zm. z rodz. Cieślińskich i Piotrowiczów, za dusze w czyśćcu cierpiące

Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujmy za otrzymane łaski i prośmy o dalsze błogosławieństwo odmawiając wspólnie i indywidualnie litanię do Serca Jezusowego i Jemu się zawierzajmy. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie obchodów Oktawy Bożego Ciała, mieszkańcom poszczególnych wiosek a także za zaangażowanie w parafialny odpust.
  2. W środę uroczystość św. App. Piotra i Pawła –ofiary zbierane na Mszy przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. Po Mszy nowenna do MB. Na Mszy będziemy modlić się dziękując za dar kapłaństwa za ks. Pawła z okazji imienin i ks. Daniela z okazji zbliżających się imienin.
  3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca
    W Antoninie we wtorek spowiedź i od 17.10, Msza o 17.30.
    W Szklarce w czwartek spowiedź od 16.45, Msza o 17.30.
    W Czarnymlesie w piątek spowiedź od 16.00 (Komunia o 16.15, 16.30), o 17.30 Msza.
  4. W Czarnymlesie w tym tygodniu Msze w poniedziałek, środę i piątek o 17.30, we wtorek i czwartek o 7.00.
  5. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku przed Mszą Świętą.
  6. Objazd chorych po zgłoszeniu w piątek od 9.00.
  7. W I sobotę miesiąca w kościele MB różaniec o 7.30, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 8.00 a po niej medytacja.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościołów, proszę o pomoc w Czarnymlesie Roga, Piesiak, Frąszczak, w Antoninie Szczotka, Kupczyk.
  9. Zachęcam jeszcze do zapisów na parafialną pielgrzymkę na Górę św. Anny i Kamienia Śląskiego miejsca urodzin m.in. św. Jacka w sobotę 2 lipca. Koszt pielgrzymki 65 zł. Proszę o w miarę szybkie zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Wyjazd o 5.45 z parkingu przy kościele NSPJ w Czarnymlesie.
  10. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i Mszy świętej niedzielnej. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele, szczególnie w czasie nabożeństw ale także w czasie zwiedzania świątyń.
  11. Zapowiedzi przedślubne:
    Karol Wittek par. Czarnylas, Żaneta Janicka par. Czarnylas /1/
  12. W poniedziałek i wtorek 27 i 28 czerwca przez cały dzień wjeżdżając przez bramę za salką parafialną na ulicy Strumykowej można przywieźć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny RTV i AGD. Dochód ze zbiórki będzie przekazany na posługującego w Brazylii misjonarza z naszej diecezji ks. Jacka Szlachetę. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  13. Możliwość skorzystania z płatnych badań w ambulansie diagnostycznym we wtorek 28 czerwca od 10.00 do 10.45 na parkingu przy kościele NSPJ. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Ks. Daniel Zarębski – proboszcz