INTENCJE MSZALNE  13. 11 – 19. 11. 2017.

XXXII NIEDZIELA  ZWYKŁA

12.11.2017.

7:30 – Za Parafian.

9:00 AT +Jadwigę, Stanisława Kaczmarków, Czesławę, Czesława Janickich, Zbigniewa Żubra, Rafała Pokojewskiego.

10:15 K  1 +Janinę, Antoniego Zmyślonych, Kazimierę, Teofila Niemand, Barbarę Płonka, Jadwigę, Kazimierza Lizik, Zdzisława Niemand. zm. kapłanów z parafii.

2 +Darię Fabrowską w I rocz. śm.

11:45  1 +Leszka Tomczaka – int. teściowej i babci Gertrudy.

2 W int. Ks. wikariusza Witolda z ok. imienin.

PONIEDZIAŁEK

17:30 1 +Stanisława Gryglewskiego, Helenę, Stefana Gryglewskich, Jadwigę, Tadeusza, Zenona Fikus.

2 +Marcina Janickiego – int. kuzyna Bartosza z rodziną.

17:30  1 +Stanisławę Michalską – int. córki Małgorzaty z mężem.

2 +Irenę Albrecht – int. syna Janusza z rodziną.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Henryka Matuszaka – int. rodzin Treczków, Romanowskich. +Zenona Szwarca w 3 rocz. śm.

+Henryka Rutkowskiego, Piotra Łupickiego, Stefanie Rospęk, Bogdana Kaczmarka, Edwarda Śniatałę Mieczysława Nowaka, Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot, Zdzisława Niemand, Zbigniewa Jarych Eugeniusza Napieralskiego.

17:30 1 +Annę Kędzia – int córki Moniki z rodziną.

2 +Józefę Grzesiak.                                                              Msza święta z modlitwa o uzdrowienie.

17:30  1– W 90 rocz. urodzin Heleny.

2 +Bolesława Noskowicza.

18:00  1 +Marię Zamelek w 7 rocz. śm.

2 +Mieczysława Pakułe w 15 rocz. śm. Helenę Pakuła, Henryka, Zofię, Zygmunta Kokot, Zygmunta Tulickiego. Zmarłych dziadków.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   19.11.2017.

7:30 + Zofię Cempel w I rocz. śm.

9:00 K Dziękując Panu Bogu Matce Najświętszej za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla chorych matek i ich rodzin, a dla zmarłych matek o wieczną radość nieba – int.
I Róży Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

10:15 Cz. las. +Franciszka, Teresę Szczypkowskich.

12:00 AT – Za Parafian – Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła.

1.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

2.W niedzielę 19.11.2017, o godz. 12:00. Odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapraszamy do udziału
w Uroczystości: dzieci, poczty sztandarowe, feretrony. W tym dniu Msze święte: 7:30, 10:15
w Czarnymlesie, 9:00 w Kaplicy w Szklarce Przygodzickiej.

3.Dzisiaj w Antoninie zbiórka do puszek na kwiaty z przeznaczeniem na odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

4.Próba Scholii w niedzielę – 19 listopada o godz. 9:00.

5.W czwartek 16 listopada kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo świętego Charbela, połączona z uczczenie relikwii. Do czwartku można też składać prośby i podziękowania do świętego Charbela, które przedstawimy w modlitwie adoracji. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7.W roku szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Pawłowski, Dwornikowski, Hajda, Działowy, Stawicki. W Antoninie sprzątanie w piątek proszę o pomoc w przygotowaniu do Uroczystości Odpustowej: Dorota Dembska, Karolina Domasik, Krystyna Sopalska, Sabina Frączek, Lidia Krakowska, Wanda Monieta.

9.Przyjmujemy na Wypominki  2017 \2018, modlitwa się za zmarłych. Wypominki jak w roku ubiegłym.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury oraz Kalendarze na 2018 rok, w cenie 15zł.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz.