Bardzo się cieszę, że od 16 sierpnia 2019 roku jestem nowym proboszczem w parafii w Czarnymlesie. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że w czasie w którym dowiedziałem się o tej nominacji od ks. bp. Edwarda, przygotowywałem się do pielgrzymki na Jasną Górę z grupą Granatową z Krotoszyna, a także miałem już pewne plany związane z nowym rokiem duszpasterskim jako wikariusz w Krotoszynie. Jednak to wszystko odczytałem jako wolę Bożą i mimo krótkiego czasu na objęcie parafii, czułem wewnętrzny pokój. Dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie i proszę o dalszą wyrozumiałość. Jestem księdzem od 2008 roku i dotychczas posługiwałem jako wikariusz 3 lata w parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie, 5 lat w parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim i 3 lata w Krotoszynie, a w Czarnymlesie po raz pierwszy posługuję jako proboszcz.

Pochodzę z niedalekiego Sycowa, gdzie mieszkają moi rodzice, mam młodszego brata i młodszą siostrę. Bardzo lubię spotykania z ludźmi, sport, podróże, wędrówki górskie, szachy, pracę przy komputerze, Biblię.

Chciałbym, aby w parafii każdy mógł czuć się u siebie i na ile to będzie możliwe, podejmował odpowiedzialność za naszą wspólnotę. Proszę również o modlitwę.


A poniżej kilka zdjęć z wprowadzenia w niedzielę 18 sierpnia oraz odnośniki do dwóch krótkich rozważań Ewangelii już z nowej parafii.

Komentarz do Ewangelii z 27 sierpnia https://youtu.be/JEbmVxsq7QQ

Komentarz Ewangelii z 2 września https://youtu.be/LhfVB_CpakU