Rachunek sumienia dla młodzieży przed bierzmowaniem

Poniżej znajduje się link do strony z rachunkiem sumienia, który warto zrobić przed przystąpieniem do sakramentu spowiedzi.

Do tych pytań można jeszcze dodać:
Jak przygotowywałem się do sakramentu bierzmowania?
Co zaniedbałem w moim przygotowaniu do bierzmowania?

POŁĄCZYŁA ICH ŚWIĘTOŚĆ

LIST BISKUPÓW POLSKICH

Z OKAZJI BEATYFIKACJI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

I M. ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

POŁĄCZYŁA ICH ŚWIĘTOŚĆ  List biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

1. Effatha – otwórz się

Usłyszeliśmy przed chwilą ważne słowa: Effatha – otwórz się oraz: Odwagi! Nie bójcie się, Ja jestem. Żeby móc świadczyć o Bogu i pomagać innym, trzeba otworzyć się na Bożą łaskę, która niezależnie od naszej kondycji fizycznej, życiowych przeciwności, cierpienia i przykrych doświadczeń może przynieść w nas i przez nas obfite owoce. Potrzebna też jest odwaga, dzięki której możemy pokonywać nasze słabości i lęki naszej codzienności.

Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina Koło w Ostrowie Wielkopolskim, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Fundacją Arte dei Sounatori w Poznaniu, ks. Danielem Zarębskim Proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie, Sonori Ensemble we Wrocławiu zapraszają na koncerty
WRESZCIE NA ŻYWO czyli muzycznie dla wszystkich
• Piątek 20 sierpnia 2021, 18.oo, Pałac Myśliwski w Antoninie
GALA OPEROWA (pieśni, arie i duety operowe oraz muzyka fortepianowa)
SONORI Ensemble: Agnieszka Drożdżewska sopran, Anna Wilczynska sopran, Izabela Strzelecka mezzosopran, Przemysław Przemo Winnicki fortepian.
• Niedziela 22 sierpnia 2021, 17.oo, Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej (Kaplica Radziwiłłów) w Antoninie
KONCERT NA DWA … (Bach, Haendel, Chopin, Moniuszko, Franc, Fitzgerald…)
Marcel Stasierski organy, fisharmonia, fortepian, prowadzenie, Monika Walczak sopran, skrzypce, Kacper Kaczmarek akordeon, Adam Michalak tenor, Mateusz Fidyka trąbka , Ignacy Stasierski skrzypce, Liliana Biała skrzypce, Tobiasz Biały fortepian
• Piątek 27 sierpnia 2021, 18.oo, Pałac Myśliwski w Antoninie
MUZYCZNY SALON RADZIWIŁŁÓW (Paganini, Chopin, Schubert, Gauliani)
Arte dei Sounatori kameralnie: Ewa Golińska skrzypce i Dohyo Sol (Szwecja) gitara romantyczna
WSTĘP WOLNY!
• Koncerty zorganizowano ze środków: Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, NewReh – fizjoterapia i sport w Ostrowie Wielkopolskim, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie i w Ostrowie Wielkopolskim, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Antonin 20. 22. 27.08.2021 Wreszcie na żywo czyli muzycznie dla wszystkich”