Ogłoszenia na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne 2024

Obchody Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Czarnymlesie – najważniejszych w ciągu roku celebracji, w których przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Każdy dobrze gdyby uczestniczył w liturgiach we wszystkie dni Triduum, jeśli to niemożliwe to choćby w jednym z tych dni.

 

Wielki Czwartek
Rozpoczynamy celebrację największego święta w roku liturgicznym i w życiu chrześcijanina. Wspomnienie ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Zapraszamy wszystkich parafian szczególnie ministrantów z rodzicami, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00

Adoracja Kościół NSPJ w Czarnymlesie
Adoracja trwa od 20.00 do 0.00 /Szczególnie zapraszamy na adorację tych, którzy nie uczestniczyli w liturgii Wielkiego Czwartku od 23.00 do północy Godzina Święta /

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej
Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Obowiązuje POST ŚCISŁY. Adoracja od 7.00 do 18.00 według proponowanego planu i od 20.00 przez całą noc z piątku na sobotę. Prosimy o wpisywanie się do adoracji na listę wyłożoną w kościele lub przez internet. Ofiary składane w czasie liturgii Wielkiego Piątku i przy krzyżu przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
Droga Krzyżowa wraz z rozpoczęciem nowenny do Bożego Miłosierdzia o  15.00

Adoracja Kościół NSPJ w Czarnymlesie
/Proponowany czas godzinnej adoracji/

Adoracja trwa od 7.00 do 0.00 z przerwą na liturgię Wielkiego Piątku
8.00 Kotowskie
9.00 Szklarka Przygodzicka
10.00 Antonin
11.00 Ludwików
12.00 Hetmanów
13.00 Czarnylas /ul. Odolanowska i Strumykowa/
14.00 Czarnylas /pozostałe ulice/
15.00 Szklarka Myślniewska
16.00 Jesiona
Po liturgii według własnego uznania

Liturgia Męki Pańskiej o 18.00

Adoracja nocna od 20.00 przez całą noc – Zapisy przez internet - TUTAJ lub w kościele

 

Wielka Sobota
Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, trwamy na adoracji przy Jezusie złożonym w grobie, na którą wszystkich zapraszamy. Adoracja do 19.45. Poświęcenie pokarmów w Czarnymlesie o 11.00, 13.00 i 13.30, w Szklarce Przygodzickiej o 12.00, w Antoninie o 11.30, w Ludwikowie o 12.15. Przy okazji poświęcenia pokarmów złożone ofiary przeznaczone będą na jałmużnę postną.
15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

Adoracja Kościół NSPJ w Czarnymlesie
/Proponowany czas godzinnej adoracji/

Adoracja w nocy od 0.00 do 8.00 według zapisów
8.00 Straż Honorowa
9.00 Antonin, Ludwików
10.00 Czarnylas /ul. Odolanowska i Strumykowa/
12.00 Czarnylas /pozostałe ulice/
14.00 Jesiona, Szklarki Myślniewska i Przygodzicka
15.00 Czciciele Bożego Miłosierdzia,
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania
16.00 Dzieci przygotowujące się do I Komunii
17.00 Kotowskie, Hetmanów
18.00 Koła Różańcowe

Wieczorną najważniejszą i najpiękniejszą liturgią w ciągu roku, na którą przynosimy świece, rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia rozpoczyna się od zgromadzenia wokół rozpalonego ogniska – Liturgii Światła.
Liturgia Wigilii Paschalnej o 20.30 - Wielka Sobota

 

/następuje zmiana czasu z zimowego na letni/

Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstanie Pańskie
Msza Rezurekcyjna o 6.00
Na Mszę z procesją rezurekcyjną o 6.00 prosimy do posługi Straż ze Szklarki Przygodzickiej. W procesji bierze udział cała asysta, dzieci, młodzież, poszczególne wioski i grupy wraz ze sztandarami.
Msze także: Antonin 9.00 /z procesją eucharystyczną, którą obsługuje przez cały rok Ludwików ul. Szkolna/
Szklarka Przygodzicka 10.15, Czarnylas 11.45

 

Poniedziałek Wielkanocny
Msze: Czarnylas 7.30 i 11.45 oraz Antonin 9.00, Szklarka Przygodzicka 10.15
Zbiórka do puszki na seminarium i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania. Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  i ks. Paweł Brylak.