Intencje Mszalne 3.11.-11.11.2019 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XXXI Niedziela Zwykła

3.11.2019

7.30 – Za parafian

9.00 AT – +Edward Hadryś (13R), Feliks, Łucja Knaszak, Maria, Antoni Hadrysiowie

10.15 K – Elżbieta i Marcin 20R ślubu. Podziękowanie Bogu i Matce Najświętszej za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla całej rodziny

11.45 – +Czesław Krakowski (22R), Zofia Krakowska, Alanek, Eugeniusz Monieta, Helena Edward Bielawny i za wszystkich zmarłych w rodzinie

4.11.2019 r.

17.00 Różaniec z wypominkami Czarnylas

17.30 CZ – +Janina, Antoni, Józefa Zmyślony, Kazimiera, Teofil, Zdzisław Niemand

5.11.2019 r.

17.00 Różaniec z wypominkami Antonin

17.30A w 75. Rocznicę urodzin

6.11.2019 r.

17.30 CZ – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji dusz czyśćcowych
+Józef Radajewski (5R), zm. dziadków z obu stron

+Katarzyna (25R), Mieczysław Netter

+Krzysztof Błaszczyk, Kazimierz Pilarski, Teresa Kociemba

7.11.2019 r.

17.00 Różaniec z wypominkami Szklarka Przygodzicka

17.30K Św. Józefowi naszemu patronowi dziękujemy za opiekę, błogosławieństwo nad nami i naszymi rodzinami. Prosimy o dalszą opiekę – int. od czcicieli nabożeństwa różańcowego w kaplicy

8.11.2019 r.

17.30 – +Agnieszka Skotnicka (40R), Jan Ryszard Skotniccy

9.11.2019 r.

18.00 – +Teresa Gwiazda (6R), Henryk Gwiazda

XXXII Niedziela Zwykła

10.11.2019 r.

7.30 – w intencji parafian

9.00 AT – +Bogdan Kania

10.15 K – +Jan Płonka, Ludwik Płonka, Anna Płonka, Petronela Olejniczak

11.45 – 1/ Celina i Stanisław w 35R ślubu

2/ Jan Siwek z okazji urodzin

Święto

Niepodległości

9.00 A - +Marcin z okazji imienin

10.15 K - +Daria Fabrowska (3R)

16.00 – w intencji Ojczyzny

Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła

3 listopada 2019 roku

Dziękuję wszystkimi za liczne skorzystanie z sakramentu spowiedzi.

1. Można składać wypominki roczne /czytane co dwa tygodnie/ i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą odmawiane podczas różańca o godz. 17.00 w oktawie Wszystkich Świętych w poniedziałek, środę i piątek w Czarnymlesie, we wtorek w Antoninie, a w czwartek w Szklarce Przygodzickiej. Na kartce z wypominkami należy zaznaczyć miejscowość i datę.
  2. W ciągu bieżącego roku będę chciał zaktualizować informacje o cmentarzu tzn. miejscach pochówku i miejscach wolnych. Dlatego przypominam o konieczności przedłużania miejsca pochówku po okresie 20 lat od śmierci. Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy wykupili puste miejsce do pochówku w przyszłości, w najbliższym czasie zgłosili się do proboszcza najlepiej z dokumentem wykupu miejsca oraz zrobionym zdjęciem poglądowym na cmentarzu w celu uniknięcia nieporozumień związanych z pochowaniem na tym miejscu kogoś innego (np. zagubienie tabliczki). Proszę to miejsce oznaczyć stosowną tabliczką.
  3. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  4. W poniedziałek krąg biblijny, w piątek o 19.00 spotkanie dla młodzieży.
    Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00, w niedzielę próba scholii o godz. 10.30.
  1. Za tydzień spotkanie dla rodziców klas III po Mszy o godz. 11.45
  2. Za tydzień taca inwestycyjna, w Antoninie zbiórka do puszek na kwiaty do udekorowania świątyni na odpust.
  3. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła rodziny Chlebowska, Śniatała, Kosnowicz, Koryciak, Kowalczyk, Antoninie Agnieszka Spychalska, Halina Gajda.
  4. Za tydzień młodzież z naszych szkół będzie zbierać pieniądze na rzecz trzyletniego Kubusia Golca, który zachorował na guza pnia mózgu, rdzenia przedłużonego i konaru móżdżku, ma niedowład czterokończynowy. Obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji. Kubuś jest synem pani pedagog Agnieszki Walendowskiej-Golec, na co dzień pracuje z dziećmi.
  5. 11 listopada zapraszam na uroczystości z okazji Święta Niepodległości i 80. rocznicy wybuchu II wojny Światowej. O godz. 16.00 Msza Święta w kościele Niepokalanego Poczęcia a o godz. 17.00 okolicznościowe przedstawienie pt. „Pamiętamy…” w sali wiejskiej.
  6. Zapraszam do obejrzenia filmu „Nieplanowane” szczegóły na plakatach i na stronie www.parafia-czarnylas.pl.
  7. Zmarł Bernard Rospenk – pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00, Wieczny odpoczynek

Ks. Daniel Zarębski

Modlitwa za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych
17.00 Różaniec z wypominkami
17.30 Msza Święta

Poniedziałek 4 listopada Czarnylas
Wtorek 5 listopada Antonin
Środa 6 listopada Czarnylas
Czwartek 7 listopada Szklarka Przygodzicka
Piątek 8 listopada Czarnylas

Od 1 do 8 Listopada można uzyskać odpust zupełny za osobę zmarłą

Warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada?

Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

1. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Dodatkowo należy:

1. Wykluczyć wszelkie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
  2. Spełnić trzy warunki: - spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej - przyjęcie Komunii Świętej - odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego /Chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Św. wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby Papieża. Wystarczy odmówić "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo"/.

WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.