Intencje Mszalne 26.4.-3.5.2020 r.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

III Niedziela

Wielkanocna

26.4.2020 r.

7.30 – +Barbara, Józef Szczotka, Ignacy, Jadwiga Misiak

Modlitwa wiernych: za Janinę i Zdzisława w 45 rocznicę ślubu o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia

9.00 A – +Mirosław Graf, Stanisław, Julianna, Michał Stefańscy, Maria, Michał, Władysław, Stanisław Piwoń, Marianna Pawłowska i o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla rodziny

10.15 K – Za parafian

11.45 – +Zbigniew Jarych (3R), Bronisława, Adam Malinowscy

Msza transmitowana

27.4.2020 r.

17.30 – +Oskar Nowotny (1R)

/Transmisja audio/

28.4.2020 r.

16.45 Spowiedź Antonin

17.30 A – +Anna Grzeszczyk (23R) i zm. z rodziny Grzeszczyków i Kupczyków /Test transmisja audio/

29.4.2020 r.

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie epidemii wirusa, o deszcz, w intencji Ojczyzny

Janina – w 70-tą rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

+Bogumiła Gorgolewska

/Msza transmitowana/

30.4.2020 r.

16.45 Spowiedź Szklarka Przygodzicka

17.30K – +Pelagia, Zenon, Jan Obsadni, Irena, Kazimierz Kowalscy

/TEST Transmisja/

1.5.2020 r.

Odpust ku czci

Św. Józefa

12.00 Msza Święta Odpustowa w Szklarce Przygodzickiej

Trzecia Róża Matek dziękuje św. Józefowi naszemu patronowi za opiekę, prosząc o ustanie epidemii, dla chorych o łaskę zdrowia, a zmarłych o radość nieba. Prosimy Cię św. Józefie dla nas o wytrwałość, abyśmy przyjęli miłość Boga, szli przez życie drogą wiary, służby, miłości i ofiary

16.30 Spowiedź Czarnylas

17.30 Intencja Straży Honorowej NSPJ Za Ojca Świętego Franciszka, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane, o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za dzieci i młodzież, za chorych i cierpiących. O ustanie epidemii koronawirusa w Ojczyźnie i na świecie. Prosimy dobrego Boga o deszcz dla spragnionej ziemi. Polecamy wszystkich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące

/Transmisja audio/

2.5.2020 r.

Dzień Flagi

8.00 – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18.00 – Za zmarłych strażaków i bezpieczne powroty dla strażaków szczególnie z OSP Czarnylas i Szklarka Przygodzicka

IV Niedziela Wielkanocna

3.5.2020 r.

7.30 – W intencji parafian

9.00 A – +Stefania (3R), Jan (16R) Matysek

10.15 K – +Marian Zajączkowski (17R) i zm. z rodziny

11.45 – +Jan Kawa z obu stron rodziców i zm. z rodziny

Msza transmitowana

Osoby zamawiające intencje proszę o kontakt telefoniczny

Msze Święte w niedziele i w tygodniu transmitowane przez parafialny Facebooku CzarnylasParafia przynajmniej w formie Audio

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. Rozpoczynamy od dzisiejszej niedzieli XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej będzie odczytany fragment biblijny, a po nim katecheza biblijna. Zachęcam również do indywidualnego czytania Biblii w domu.
  2. W piątek odpust ku czci św. Józefa w Szklarce Przygodzickiej we Mszy w kościele ze względu na ograniczenia uczestniczą zaproszeni parafianie, wszystkich zachęcam do duchowej łączności i jeśli będzie to możliwe do oglądania bądź słuchania transmisji internetowej. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. kan. Michał Pacyna proboszcz z Granowca. Z racji odpustu wszystkim parafianom udzielam dyspensy. Ze względu na uroczystości parafialne odpust, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i narodowe Święto Flagi i Konstytucji 3-go Maja wywieśmy flagi.
  3. W tym tygodniu I Piątek. W Antoninie we wtorek od 16.45 spowiedź, o 17.30 Msza, w Szklarce Przygodzickiej w czwartek od 16.45 spowiedź, o 17.30 Msza, w Czarnymlesie w piątek od 16.30 spowiedź, o 17.30 Msza.
  4. W I sobotę miesiąca Msza o godz. 8.00 w Czarnymlesie – wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi, będziemy czcić Maryję jako Królową Polski.
  5. Objazd chorych ze względu na stan epidemii tylko po bezpośrednim zgłoszeniu tym razem w sobotę od godz. 9.00.
  6. Od piątku nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy Świętej, w niedzielę po Mszy o godz. 11.45. W Antoninie i w Szklarce Przygodzickiej 15 minut przed Mszą niedzielną. Zachęcam do indywidualnej modlitwy litanią do Matki Bożej w domu i przy kapliczkach.
  7. Po uzgodnieniach z rodzicami I Komunia Święta w naszej parafii, jeśli warunki na pozwolą, odbędzie się 30 sierpnia w niedzielę o godz. 11.00 w Czarnymlesie.
  8. Będziemy starać się powoli wracać do normalności. Dlatego wracają cotygodniowe dyżury w sprzątaniu kościoła z zachowaniem bezpieczeństwa i zrozumieniem, jeśli ktoś nie przyjdzie. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Tomankiewicz, Niełacny, Szczepaniak, w Antoninie w piątek Ewa Pilarska, Dorota Dembska.
  9. Przypominam, że w naszych kościołach we Mszy Świętej może uczestniczyć więcej osób: w Czarnymlesie 18, w Antoninie 10, w Szklarce Przygodzickiej 11. Zachęcam do korzystania z tej możliwości także w tygodniu. Chętnych do uczestnictwa proszę o bezpośredni kontakt ze mną, pozwala to na odpowiednie rozdzielenie. Pierwszeństwo mają zamawiający Mszę Świętą. Przebywając w kościele należy mieć założoną maseczkę.
  10. W tygodniu kościół będzie otworzony od godz. 9.00 do wieczornej Mszy Świętej.
  11. Dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości i wsparcia, za ofiary na utrzymanie naszej parafii składane w kościele i przez konto parafialne. W czasie różnych ograniczeń ofiary na potrzeby parafii będą również zbierane w tygodniu.
  12. W minionym tygodniu zawarli związek małżeński Marzena Szczepaniak i Witold Gałan.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822