Intencje Mszalne 25.4.-3.5.2021 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

IV Niedziela Wielkanocna

25.4.2020 r.

7.30 – 1/ Za parafian

2/ +Stanisław Stefańczyk

11.45 – 1/+Zbigniew Jarych (4R), Bronisław, Adam Malinowscy - Transmisja

9.00 Antonin – W pewnej intencji

10.15 Szklarka – +Czesław Kempa

26.4.2021 r.

17.30 – 1/ +Witold Magdziak

27.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Feliks (14R), Łucja Jakubczak, Józef Łatniak, Wiktoria, Józef Sówka, zm. dziadkowie z obu stron, za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

2/ +Krystyna Prusinowska

28.4.2020 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii, o nowe powołania kapłańskie, zakonne misyjne także z naszej parafii, za wszystkich powołanych z naszej parafii

+Andrzej Ogórkiewicz

+Roman Szkudlarek, Wiktoria Grzelak, Krzysztof Prusinowski

2/ +Leszek Mielnik z okazji urodzin

29.4.2020 r.

Św. Katarzyna ze Sieny

Patronka Europy

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej

17.30 – 1/ +Pelagia, Leon, Jan Obsadni, Irena, Kazimierz Kowalscy

2/ +Prakseda Kotowska

30.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Edmund Nowakowski

2/ +Stanisław Grzesiak

1.5.2020 r.

Odpust ku czci św. Józefa Robotnika

12.00 – ODPUST SZKLARKA PRZYGODZICKA

W intencji parafian, Trzecia Róża Matek dziękuje św. Józefowi za opiekę, oddalenie pandemii. Prosimy być prowadził nas drogą świętości, wiary i miłości do Boga i Kościoła. Polecamy zmarłych, szczególnie Matki.

17.00 – +Stanisława Kowalska

18.00 – +Józef Pawlicki

V Niedziela Wielkanocna

2.5.2020 r.

7.30 – +Leokadia Lubryka

11.45 – +Helena (7R), Stefan (13R) Kycia, zm. rodzice z obu stron, Stanisław, ks. Kazimierz Pietryga, Ryszard Łukaszyk

9.00 Antonin – 1/Za parafian

2/ W intencji Doroty i Mieczysława w 15 rocznicę małżeństwa dziękując za wspólnie przeżyte lata, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

10.15 Szklarka – +Marian Zajączkowski(18R) i zm. z rodziny

3.5.2020 r.

NMP

Królowej Polski

7.30 – +Maria, Stanisław Klepacz, Maria Nowak

11.45 – +Eugeniusz Krawczyk

Transmisja

9.00 Antonin – +Danuta Kempa, Roman, Urszula, Jan, Paulina Kretowicz, Alfons, Józef Kurowiak

10.15 Szklarka – +Kazimierz Galer (10R), Teresa i dziadkowie z obu stron

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania, prośmy szczególnie o powołania z naszej parafii.
  2. Na Facebooku w poniedziałek o 19.15 krąg biblijny na Facebooku, a w środy o 20.30 rozważania o Zmartwychwstałym Jezusie.
  3. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czwartek 29 kwietnia, a także wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny Patronki Europy.
  4. W I sobotę miesiąca 1 maja odpust ku czci św. Józefa w Szklarce Przygodzickiej, będziemy również pamiętać o Niepokalanym Sercu Maryi. We Mszy wewnątrz kaplicy obowiązują ograniczenia, pozostałe osoby mogą uczestniczyć w uroczystości na zewnątrz lub łączyć się poprzez naszą stronę Facebook – będzie transmisja. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Piotr Marciniszyn wikariusz z parafii św. Rodziny w Kaliszu. Ze względu na uroczystości parafialne odpust, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i narodowe Święto Flagi i Konstytucji 3-go Maja wywieśmy flagi.
  5. Nabożeństwa majowe w Czarnymlesie w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele rano o 7.15 i po Mszy o 11.45, na filiach w niedzielę 15 minut przed Mszą.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę o pomoc w Czarnymlesie w piątek Monieta, Wojtaszek, Marek, w Antoninie w piątek Dembska, Pilarska.
  7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kleryków z naszej diecezji, a w Szklarce na kwiaty na odpust.
  8. Zmarli w ostatnim tygodniu Natalia Tomczak, Kazimierz Radajewski, Maciej Golec – wieczny odpoczynek…
  9. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
    Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego z Siedlec w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200. Szczegółowy program wydarzeń, które odbędą się  w dniach 24-29 kwietnia, związanych z Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego wywieszony jest w gablocie parafialnej.
    Z racji trwającej pandemii zachęcamy do szczególnej duchowej łączności w tym dniu z kaliskim sanktuarium i włączenie się w modlitwę za pośrednictwem transmisji diecezjalnej telewizji internetowej „Dom Józefa” (www.domjozefa.tv).

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  tel. 697 751 822

Uwaga w nabożeństwach i Mszach obowiązują obostrzenia  1 osoba/20m2, zachowanie 1,5m odstępu i zasłonięcie ust i nosa