INTENCJE MSZALNE  29. 01 – 04. 02. 2018.

IV   NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2018.

7:30 +Jana Sztok w 50 rocz. śm. Cecylię, Jadwigę, Kazimierza, Genowefę Sztok, Marię, Stanisławę, Gertrudę, Stefanie, Antoniego Romanowskich, zm. kapłanów z parafii, zm. dziadków z obu str. dusze

w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT +Jadwigę, Antoniego, Dębskich, Feliksa, Leszka Stabrowskich.

10:15K +W 9 rocz. śm. Haliny Janoś. Edmunda, Henryka, Jana, Stefana Janoś.

11:45  1 – W 80 rocz. urodzin. Kazimierza z prośba o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz zmarłych

z obu str. z rodz.

2 +Mieczysława Nowaka I rocz. śm. – int. Firmy Raf–Bud.

PONIEDZIAŁEK

17:30  +Gabrielę Machynia w 4 rocz. śm. Antoninę, Mariana, Krystynę, Bronisława: Joachima Fleiszer, Annę Sobczak, Bronisława Machynia, Józefa Tomczak.

17:30 +Stanisława Pietrygę, Ks. Kazimierza. zm. z rodziny Pietrygów i Kyciów.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jana Mrugalskiego, Łucję Drapikowską, Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Czesławę Szych, Zbigniewa Mazura, Józefa, Stanisławę Szczechowicz, Sylwestra Kamzola, Franciszka Szczypkowskiego, Mariana Pawłowskiego.

+ Henryka Fikusa w rocz. śm, Edwarda, Jadwigę Fikus, Stanisławę, Bronisława Pieprzka, Marię, Józefa Niewiejskich, Genowefę, Stanisława Pustkowskich, Marię, Katarzynę, Kazimierza, Andrzeja Bodył. Jana Janickiego, Jana Kowalczyka, dusze w czyśćcu cierpiące.

I-CZWARTEK  M-C

14:45 K Spowiedź Święta.

15:15 K  +Bronisława Pecolta w 27 rocz. śm. Hieronima Pecolt, Justynę Glinkowską.

16:00 AT +Jana Mrugalskiego – int. Emilii Jarych i rodziny Jarychów.

PIĄTEK Święto Ofiarowania Pańskiego      Matki Bożej Gromnicznej

9:00 Cz. las +Stanisławę Michalską – int. syna Tadeusza z rodziną.

15:30 K +Helenę Cieślińską w 30 rocz. śm. Sylwestra, Ewę, Emilię, Cieślińskich.

16:30 AT +Sławka, Kazimierę Gerharda, Krzysztofa, Juszczaków, Jadwigę, Władysława Wieczorek Czesława, Wacława Kociębów.

18:00 Cz. las. +Józefę Bałamącek w 5 rocz. śm.

I-SOBOTA - M-C

8:00 – W Intencji Członków Kół Różańcowych.

18:00 1 +Stanisława Zawadzkiego w 9 rocz. śm. Reginę, Zdzisława Krym, Helenę, Edwarda Kubiak, Wiktorię, Wiktora Sperling.

2 – W 18 rocz. urodzin. Patrycji.

V    NIEDZIELA ZWYKŁA. 04.02.2018

7:30 +W 10 rocz. śm. Annę Falten, Stanisława, Dariusza Falten, Ewę Dułaj.

9:00 AT +Pawła Bielawnego w 11 rocz. śm. Edwarda Bielawnego w 5 rocz. śm, Helenę Bielawną, Grażynę Piętak.

10:15 K +W 35 rocz. śm. Teresę w 8 rocz. śm. Stanisława Filipiaków, zm. rodziców z obu str.

11:45 1 +Józefę Grzesiak w 1 rocz. śm.

2 +Franciszka w 29 rocz. śm.Henrykę w 9 rocz. śm, Czernieckich.

(w modlitwie w 1 rocz. urodzin Celiny.)

**********

OGŁOSZENIA PARAFIALNEIV Niedziela Zwykła

1.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msze święte w Kościołach  filialnych: w Szklarce Przygodzickiej 15:45, w Antoninie 16:00, przed Mszą świętą okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca objazd chorych z Komunią świętą od godz.10:00, chorych zgłaszamy w zakrystii. W Czarnymlesie okazja do Spowiedzi świętej przed Mszą świętą o godz.18:00. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego: Msze święte
w Czarnymlesie o godz.9:00 i 18:00, w Szklarce Przygodzickiej o godz.15:30, w Antoninie o godz.16:30. Błogosławieństwo świec na każdej Mszy świętej. Poświęcenie świec i książeczek dzieciom komunijnym na Mszy świętej o godz.18:00. Serdecznie zapraszamy.

3.Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, przypada w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Zbiórka do puszek dla czterech Klasztorów Klauzurowych w naszej diecezji odbędzie się w niedzielę 4 lutego po Mszach świętych. Bóg zapłać.

4.Próba SCHOLII w niedzielę 4 lutego o godz.10.30.

5.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zabierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.

1. Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Cieślińska, Roga, Święch, Burkat, Chleboś, Kaźmierczak. W Antoninie sprzątanie w piątek: Katarzyna Mucha, Ewelina Kubica.

8.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

**********