INTENCJE MSZALNE  22. 01 – 28. 01. 2018.

III  NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2018.

7:30 +Juliannę, Andrzeja Graf, Mariannę, Władysława, Łucję, Franciszka, Henryka Noskowicz.

9:00 AT +Edmunda Spychalskiego w 5 rocz. śm.

10:15 K +W 17 rocz. Teresy w 26 rocz. śm. Piotra Kasperczyków, Sylwestra Michalaka.

11:45 +Mariana Toczaka 11 rocz. śm. zmarłych rodziców z obu str.

PONIEDZIAŁEK

17:30   1 +Józefa, Irenę Pietroń z ok. dnia babci i dziadka – int wnuczki Dominiki.

2 +Jana Mrugalskiego – int. żony Krystyny.

17:30  1 +Łucję Drapikowską – int. córki Natalii z Marcinem.

2 +Edwarda Szczypkowskiego – int. żony Danuty.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jana Mrugalskiego, Łucję Drapikowską, Andrzeja Kupaja, Piotra Łupickiego, Darię Fabrowską, Zofię Cempel, Józefę Grzesiak, Weronikę Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka, Annę Kędzia, Marcina Janickiego, Irenę Albrecht.

CZWARTEK

17:30  1 +Andrzeja Kupaja – int. Aleksandry z Maciejem, brata Wojciecha z Klaudią.

2 +Henryka Szkudlarka – int. współpracowników córki Anny z Oddziału Kardiologii, Szpitala  Ostrów  Wlkp.

17:30  1 +Czesławę Szych.

2 +Zbigniewa Mazura –  int. rodziny Stempniów z Dębicza.

18:00  +Jarosława Matysiaka – int. Krzysztofa Izabeli Karolewskich z rodziną.

IV  NIEDZIELA ZWYKŁA. 28.01.2018

7:30 +Jana Sztok w 50 rocz. śm. Cecylię, Jadwigę, Kazimierza, Genowefę Sztok, Marię, Stanisławę, Gertrudę, Stefanie, Antoniego Romanowskich, zm. kapłanów z parafii, zm. dziadków z obu str. dusze
w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT +Jadwigę, Antoniego, Dębskich, Feliksa, Leszka Stabrowskich.

10:15 K +W 9 rocz. śm. Halinę Janoś. Edmunda, Henryka, Jana, Stefana Janoś.

11:45 1 –W 80 rocz. urodzin. Kazimierza z prośba o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz zm. z obu str. z rodz.

2 +Mieczysława Nowaka I rocz. śm. – int. Firmy Raf- Bud.

*****OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela Zwykła*****

1.Dzisiaj w niedzielę Dzień Babci w poniedziałek Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

3.Dzisiaj w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:45 spotkanie rodziców dzieci komunijnych..

4.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy Kolędę: Dziękujemy za obecność, wspólna modlitwę, rozmowę, posiłek, złożoną ofiarę. Na obecną chwilę parafia wypłaciła wszystkie zobowiązania finansowe wobec Firm za wykonane prace w parafii. Dziękuję za współpracę, zaufanie i pomoc w realizowaniu wspólnych wezwań dla dobra naszej parafii w minionym roku. Nowe wezwania zostały nakreślone liczę na dalszą wzajemną współpracę i pomoc. Dziękuję za wszelkie dobro ludzi, mając poczucie odpowiedzialności za wspólnotę naszej parafii. Bóg zapłać, niech Pan Bóg Błogosławi naszą parafię i rodziny.

5.Ministranci w najbliższa sobotę udadzą się na basen, koszt wyjazdu 10zł. Zapisy do czwartku u opiekuna ministrantów. Próba Scholii w niedzielę 28 stycznia o godz.10.30. Schola wystąpi w raz zespołem FIDES, śpiewając Kolędy i  uczestnicząc we Mszy świętej o godz.11:45.

6.W czwartek kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela, połączona z modlitwa adoracji i uczczeniem relikwii św. Charbela. Serdecznie zapraszamy.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016r. – 200 zł grób zwykły 250 zł – grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Kosnowicz Sylwia, Koryciak, Kowalczyk, Raburska, Nagler Julia. W Antoninie sprzątanie w piątek: Renata Nagler, Zofia Mucha.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

11.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: + Jan Mrugalski, + Łucja Drapikowska. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

**********