Intencje Mszalne 11.07.-18.07.2021 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XV Niedziela Zwykła

11.07.2021 r.

7.30 – +Józef Pawlicki (1R)

11.45 – +Cecylia (26R), Jan, Jadwiga, Kazimiera Sztok, Stefania (9R), Maria, Stanisława, Gertruda, Antoni, Stefan Romanowski, za dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Antonin – +Jan, Genowefa, Tadeusz, Andrzej, Jarosław Matysiak, Anna Starościak i zm. księża

10.15 Szklarka – Od uczestników majowego z Antoniewa. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę MB nad rodzinami, o zdrowie i ustanie pandemii koronawirusa, za naszą Ojczyznę, pokój w rodzinach i na całym świecie oraz za zmarłych z naszych rodzin

12.07.2021 r.

17.30 – 1/ +Mieczysław Olejnik

2/ +Andrzej Pinkiewicz

13.07.2021 r.

19.00 Antonin Msza i Nabożeństwo Fatimskie

1/ +Stanisław Stefańczyk

2/ +Genowefa Matysiak

14.07.2021 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii, o dobre urodzaje, o dobrą pogodę, o bezpieczny wypoczynek

+Helena, Sylwester Korczak, Helena, Marian Pauś

+Maria (12R), Andrzej, Zbigniew, Sławomir ADAM (nazw.), Eugeniusz Kosnowicz

+Prakseda Kotowska, Krystyna Prusinowska, Irena Zajączkowska, Czesław Peśla, Marcin Pawłowski, Krzysztof Talaga, Ryszard Grzeszczak, Zbigniew Peśla, Ilona Bzyl, Bernard Rospenk, Barbara Gabryś, Bogumiła Gorgolewska, Krzysztof Prusinowski, Donata Błaszczyk, Teresa Kuśnierz

2/ +Natalia Tomczak

15.07.2021 r.

17.30 – 1/ +prof. Michał Mierzejewski – od rodziny Prymków

2/ +Maciej Golec

16.07.2021 r.

17.30 – 1/ +Krystyna, Józef i zm. z rodziny

2/ +Kazimierz Radajewski

Roczek: Maria

17.07.2021 r.

18.00 – 1/ +Henryk Szkudlarek, Helena, Józef, Roman Szkudlarek, Leon, Weronika, Wanda Klimek, Anna Kędzia, Krystyna Trzeciak, Jadwiga Salej, Zofia Mazurek

2/ +Irena Zajączkowska

XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021 r.

7.30 – +Eugeniusz Krawczyk

11.45 – +Maria, Franciszek Lis, Ludwika, Józef, Józef, Teofila Radajewscy

9.00 Antonin – W intencji parafian

10.15 Szklarka – +Stefan (13R), Czesław (21R) Gerlich

Ogłoszenia Parafialne XV Niedziela Zwykła 11.07.2021r.

1. W tygodniu oprócz wtorku od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 17.30 Msza. W sobotę Msza o 18.00, w niedzielę stałe godziny.
  2. Msza i nabożeństwo fatimskie – różaniec z procesją we wtorek w Antoninie o godz. 19.00.
  3. Osoby, które w miesiącu lipcu i sierpniu planują przyjęcie sakramentu chrztu lub małżeństwa, a jeszcze tego nie uczyniły, proszę o zgłoszenie się w najbliższym tygodniu w biurze parafialnym, które jest otwarte zawsze pół godziny po wieczornej Mszy Świętej. Można także umówić wizytę telefonicznie.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za kwiaty i proszę o pomoc w Czarnymlesie Radajewska, Niewiejska, Cieśliński, w Antoninie w piątek Marczak, Szczot.
  5. Zapowiedzi:
    Tomasz Adamski par. Świba, Aleksandra Paszczakowska par. Czarnylas /2/
    Krzysztof Nowicki par. Sowina, Anna Kaczmarek par. Czarnylas /2/
  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w przyjęciu pielgrzymów z Poznania.
  2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne oraz składane osobno do puszek i indywidualnie na Misje w Republice Środkowoafrykańskiej.
  3. Wszytkim parafianom i gościom życzymy pięknego letniego czasu. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej oraz zakrywaniu ust i nosa wewnątrz kościoła, a także godnym stroju.
    Przypominamy, że w naszym ośrodku zdrowia w Czarnymlesie można zapisać się na szczepienia. Jak napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki: „Szczepienia przeciw Covid‑19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw.” Dbajmy o zdrowie nasze i najbliższych.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  tel. 697 751 822