Intencje Mszalne 18.07.-25.07.2021 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021 r.

7.30 – +Eugeniusz Krawczyk

11.45 – +Maria, Franciszek Lis, Ludwika, Józef, Józef, Teofila Radajewscy

9.00 Antonin – W intencji parafian

10.15 Szklarka – +Stefan (13R), Czesław (21R) Gerlich

19.07.2021 r.

17.30 – 1/ Dziękczynna z okazji imienin – proboszcz ks. Daniel

2/ +Piotr Hazubski

20.07.2021 r.

17.30 – +Jan Cempel

21.07.2021 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii, o dobre urodzaje, o dobrą pogodę, o bezpieczny wypoczynek za babcie i dziadków

W intencji Pauliny w 18 rocznicę urodzin o hojne błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, zdrowie i prowadzenie w całym dorosłym życiu

+Stanisław Grzesiak, Stanisława Kowalska, Leokadia Lubryka, Józef Pawlicki, Roman Jeżewski, Genowefa Matysiak, Eugeniusz Kosnowicz, Marian Gerlich, Emilia Olejniczak, Mirosław Paradisz, Zofia Gabryś, Mieczysław Białkowski, Stanisław Szafraniec, Marian Fikus, Sławomir Sibiński

22.07.2021 r.

17.30 – +Leon, Elżbieta, Jan, Czesław Cichoccy, Antoni, Czesław Michno, Mateusz, Wiesława Mickiewicz, Dionizy Szyprzak

23.07.2021 r.

17.30 – +Agnieszka Boch

24.07.2021 r.

17.00 – W intencji Michała w 18 rocznicę urodzin o hojne błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, zdrowie i prowadzenie w całym dorosłym życiu

18.00 – +Krzysztof Talaga

XVII Niedziela Zwykła

25.07.2021 r.

7.30 –  W intencji parafian

11.45 – +Anna Tomczak

Chrzest: Maria; Apolonia

9.00 Antonin – W intencji Zofii i Mariana w 40 rocznicę ślubu, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie w dalszym wspólnym życiu

10.15 Szklarka – +Marta Rosicka (7R)

Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021r.

1. W tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 z możliwością spowiedzi, o 17.30 Msza. W sobotę Msza o 18.00, w niedzielę stałe godziny.
  2. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej (także już w sobotę) będzie tradycyjne poświęcenie pojazdów. Będzie można nabyć breloczek ze św. Krzysztofem, ofiary będą przeznaczone na pojazdy dla polskich misjonarzy.
  3. Za tydzień również dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, juź dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na ten cel.
  4. W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa, na życzenie Ojca Świętego po raz pierwszy będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w tym dniu we Mszy świętej, (również ci, którzy z racji pandemii będą uczestniczyć we Mszy poprzez media). Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym dniu wykonają uczynek miłosierdzia, odwiedzając samotną osobę starszą.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za kwiaty i proszę o pomoc w Czarnymlesie Tetlak, Prusinowska, Mamczak, w Antoninie w piątek Mądra, Szeleszczyk.
  6. Zapowiedzi:
    Aleksander Mądry par. Czarnylas, Magda Kelner par. Dębnica /1/
    Piotr Pieprzka, Kinga Błoch par. Czarnylas /1/
    Michał Kucharski par. Ducha Świętego – Ostrów Wlkp., Klaudia Spychalska par. Czarnylas /1/
    Patryk Krakowski par. Czarnylas, Klaudia Golińska par. Dębnica /1/
  1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne zebraliśmy 2600 zł.
  2. Zbiórka elektrośmieci zużytego sprzętu RTV i AGD w naszej parafii będzie we środę 28 lipca i w czwartek 29 lipca za salką za bramą na ulicy Strumykowej. Przychód z akcji przeznaczony jest na misje w najbiedniejszych krajach świata. Szczegółowe informacje na ten temat na ulotkach, które wyłożone są na stolikach pod chórem.
    Zbierane będą zużyte: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable,baterie, akumulatory, itp.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  tel. 697 751 822