INTENCJE MSZALNE.  12. 02 – 18. 02. 2018.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018.

7:30 +Franciszka Ordona, Władysławę, Teresę, Leona Walczybok.

9:00 AT +Matrę, Bolesława, Annę, Katarzynę, Piotra Sobkowiak, Mariannę, Stanisława Kamińskich, Edmunda Spychalskiego, zm. z rodziny Sobkowiaków, i Kamińskich.

10:15 K +W 5 rocz. śm. Seweryny, Ignacego, Sikora, Annę, Antoniego Śmiadych, Bronisławę, Józefa Sikorów, Henryka Rudnika.

11:45  1 – W 18 rocz. urodzin Sebastiana – z prośbą o Boże błogosławieństwo.

2 +W 3 rocz. śm. Piotra Morgiela w 20 rocz. śm. Pelagii, Pastuszak, Henryka Morgiela, Aleksandra Pastuszaka.

PONIEDZIAŁEK

17:30 +W 7 rocz. śm. Kazimierza Polowczyka, Franciszka, Marianny Polowczyków, Teresę, Marka Brzezichów, Genowefę, Kazimierza Sztok, Jana Bartnika, zm. z rodziny Polowczyków, Paduchów.

17:30 +Jana Bzika.

ŚRODA  POPIELCOWA.

9:00 Cz. las. +Zbigniewa Jarychaint syna Gracjana z rodziną.

15:30 K Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o Szczęśliwą operację dla Renaty.

16:30 AT +Wiktorię Tomczak, zm. z rodziny.

17:30 Cz. las. +Bolesława Kaźmierczaka w 10 rocz. śm.

17:30 +W 7 rocz. śm. Wiesława Sopalskiego.

16:00 K – DROGA KRZYŻOWA: +Jana Mrugalskiego – int. córki Longiny z rodziną.

17:30 – DROGA KRZYŻOWA: +Bronisława w 27 rocz. śm. Jadwigę, Annę, Bolesława Machyniów, Cecylię, Władysława Kasperkiewiczów.

SOBOTA

18:00 1 +Zygmunta, Mariana Talagę, zm. z rodziny Talagów, Pelagię, Ignacego Szczypkowskich, Franciszka Blocha, Bronisławę Kątną.

2 +Mariannę, Tadeusza Kowalskich.                              ( W I rocz. urodzin Aleksandry Pastuszak.)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018

7:30 +Walentynę, Antoniego, Mirosława Major, Mariannę, Jana Masina.

9:00 AT Z prośbą o szczęśliwą operację, szybki powrót do zdrowia.

10:15 K +W 30 rocz. śm. Jana Błaszczyka, zm. z obu str. rodziców, Barbarę Płonka.

11:45  +Irenę Szumniak - int. właściciela i pracowników sklepu KUBUŚ

15:00 +W 8 rocz. śm. Czesławę Styrczula, Leona Płonkę.                                                      Gorzkie żale

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Zwykła

**********

1.W środę Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Czas Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuję katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego Chrztu i pełnienie pokuty.

W Środę Popielcowa 14 lutego – poświęcenie i posypanie głowy popiołem na każdej Mszy świętej. W Tym Dniu Obowiązuje Post Ścisły.  W środę po Mszy świętej o godz.17:30 - spotkanie młodzieży, Kl. II gimnazjum, Kl. VII i VI. Rozpoczynamy cykl przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

2.Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3.W Czwartek o godz.17:30 Msza święta o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela. Połączona z namaszczeniem olejem świętego i modlitwą adoracji. Można składać prośby i podziękowania do św. Charbela. Serdecznie zapraszamy.

4.Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek w łączności ze Msza świętą: W Szklarce Przygodzickiej o godz.16:00,
w Czarnymlesie o godz.17:30. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci w sposób szczególny dzieci Kl. II
i III, przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej, młodzież kandydatów do Bierzmowania i starszych.

5.Nabożeństwo: Gorzkich Żali w niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

6.Wyjazd chętnych ministrantów na lodowisko w sobotę o godz.9:30. Zgłoszenia do czwartku u księdza opiekuna. Próby scholii w przyszłym tygodniu nie będzie.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy św. o godz. 11:45. Dzieci zbierają ZIARNO.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Tomczak, Treczka, Raburska, Jęch, Zawidzki, Niemand. W Antoninie sprzątanie w piątek: Mateusz Romanowski, Mirosław Gąbka.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz

**********