INTENCJE MSZALNE.  19. 02 – 25. 02. 2018.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018.

7:30 +Walentynę, Antoniego, Mirosława Major, Mariannę, Jana Masina.

9:00 AT Z prośbą o szczęśliwą operację, szybki powrót do zdrowia.

10:15 K +W 30 rocz. śm. Jana Błaszczyka, zm. z obu str. rodziców, Barbarę Płonka.

11:45 +Irenę Szumniak – int. właściciela i pracowników sklepu Kubuś

15:00 +W 8 rocz. śm. Czesławę Styrczula, Leona Płonkę.

PONIEDZIAŁEK

17:30 +Władysława, Władysławę Maury. Leona, Bronisławę, Marię Basińskich, dusze w czyśćcu cierp.

WTOREK

17:30 +W 19 rocz. śm. Jana Kowalczyka, Bolesława, Marię, Kazimierza Kowalczyków. Bronisława, Stanisławę Pieprzka. Józefa, Marię Niewiejskich. Genowefę, Stanisława Pustkowskich. Henryka Fikusa, Kazimierza Bodył.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny,  rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

Z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie.

W 84 rocz. urodzin Marii.

+Stanisława Nawrota w rocz. śm. Marka Płóciennika.

+Zygmunta Trzepacza w I rocz. śm. Edwarda Skrobańskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego,

Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Sylwestra Kamzola, Halinę Stachowiak, Leszka Stabrowskiego, Józefa Cieślińskiego.

CZWARTEK

17:30 +Za zmarłych z rodziny Cłapów, Marcina, Jadwigę i ich dzieci, Franciszka, Zofię z rodziną.

+Ryszarda Śmiadego.

16:00 K– DROGA KRZYŻOWA: +Jana Mrugalskiego – int. teściowej Teresy.

17:30DROGA KRZYŻOWA: +Edwarda Skrobańskiego – int. żony z synem Romanem.

18:00 1 +Leszka Sakowskiego w rocz. śm. Zmarłych dziadków z obu str.

2 +Ludwika, Zdzisława, Pelagię Górnych. Zmarłych dziadków z obu str.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018

7:30 +Mariana Szwarca w 14 rocz. śm. zm. rodziców z obu str. Marian Pawłowskiego.

9:00 AT +Edwarda Szczypkowskiego – int. matek koła różańcowego św. Maksymiliana Kolbe.

10:15 K W 75 rocz. urodzin. Kazimiery.

11:45 +Władysława Noskowicza w 5 rocz. śm.

15:00 +Anielę, Ludwika Rokita.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu

**********

1.Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek w łączności z Mszą świętą: W Szklarce Przygodzickiej o godz.16:00,
w Czarnymlesie o godz.17:30. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci w sposób szczególny KL.II i  KL III przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej – uczestniczą w nabożeństwach obowiązkowo. Proszę rodziców o pomoc
i udział w nabożeństwach. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i starszych.

2.Nabożeństwo: Gorzkie Żale w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w latach ubiegłych przez Wielki Post składamy przed ołtarzem Dar Serca, dla wiernych naszej parafii w potrzebie, oraz chcemy również wspomóc siostry zakonne prowadzące Dom Życia Poczętego
w Odolanowie: będą to produkty spożywcze, środki czystości. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

4.W Czwartek 22 lutego Święto Katedry Św. Piotra, po Mszy świętej uczenie relikwii św. Jana Pawła II.

5.Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu, ogłoszona przez Papieża Franciszka Dniem Modlitwy Postu i Solidarność
z Misjonarzami: jest Niedzielą Ad Gentes, czyli pomocą dla polskich misjonarzy. Zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6.Próba Scholii w niedziele 25 lutego o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Witwicki, Pietryga, Noskowicz, Barczak, Wawrzyniak.W Antoninie sprzątanie w piątek: Joanna Megas, Dorota Wojda.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

11.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp: Józef Cieśliński z Szklarki Przygodzickiej. / Wieczny Odpoczynek. /

**********                        Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.