***INTENCJE MSZALNE.  05. 03 – 11. 03. 2018.***

III  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018.

7:30 +W 32 rocz. śm. Stanisława Jurka, Ewę, Pawła Jurków, Bolesława Kaczmarka, Kazimierza, Helenę Borkowskich, Kazimierza, Sylwestra Pilch.

9:00 AT +Kazimierza Wojtkowskiego, (prosząc Matkę Bożą  o zdrowie w rodzinie).

10:15 K +Janinę Góral w 6 rocz. śm.

11:45 +Helenę, Władysława Sobolewskich, zm. z obu str. z rodziny.

15:00 +Mariana w 28 rocz. śm. Zbigniewa Wczesnych, zm. z rodziny Skrzypków, Wczesnych.

Gorzkie żale

17:30 +Józefa Szulca – int. siostrzenicy Ewy z rodziną.

17:30 +Darię Fabrowską.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

Do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych – Cudownej Lekarki – z prośbą o szczęśliwą operację szybki powrót do zdrowia, Opiekę Św. Rodziny o Błogosław. Boże w rodzinie z prośbą przez wstawiennictwo Św. Józefa.

+W 18 rocz. śm. Henryka w 8 rocz. śm. Teresy Dzikowskich.

+Jana w 6 rocz. śm. Krystyny Cieślińskich.

+Edwarda Śniatałę, Piotra Łupickiego, Stanisława Szyszka, Zofię Cempel, Stefanie Rospęk, Pawła Ludmiłę Pinkiewicz, Zygmunta Trzepacza, Stanisławę, Józefa Szczechowicz, Bolesława Noskowicza, Annę Kędzia, Zdzisława Niemand, Zbigniewa Jarycha, Eugeniusza Napieralskiego, Franciszka Szczypkowskiego, Mariana Pawłowskiego.

CZWARTEK

17:30 +W 1 rocz. śm. Kazimierza Lizik, w 4 rocz. śm. Jadwigę Lizik, w 24 rocz. śm. Mariana, Teresy, Jacka Talagów, zmarłych z rodziny Talagów, Zmyślonych.

PIĄTEK

16:00 K:DROGA KRZYŻOWA:  +Józefa Cieślińskiego – int. syna Marina z żoną i dziećmi.

17:30:DROGA KRZYŻOWA: +Łucję , Feliksa Jakubczaków, Józefa Łatniaka, zm. dziadków z obu str.

SOBOTA

16:00 Msza święta z udzielenie Sakr. Chrztu św. Wiktorii Białobrzeskiej. Z prośbą o zdrowie i Boże błogosław. w rodzinie.

18:00  1 – W 45 rocz. ślubu Heleny i Mariana Matysiak – int. córek z rodzinami.

2 +Jana, Wiktorię Tomczaków, Władysława, Marię Noskowiczów.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018

7:30 +Andrzeja, Annę Ordon.

9:00 AT +Wojciecha Grafa w 8 rocz. śm.

10:15 K +Franciszka Mielnika – z ok imienin.

11:45  +Jana, Pelagię Radajewskich, Franciszka, Marianny Julii, Radajewskich, Michała, Marianny Iglik.

15:00 +W 44 rocz. śm. Franciszka Barczaka, Jadwigę Barczak, zm z rodziny Barczaków, Cyjaków.

Gorzkie żale

***OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III  Niedziela Wielkiego Postu***

1.Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek w łączności z Msza świętą: W Szklarce Przygodzickiej o godz.16:00,
w Czarnymlesie o godz.17:30. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci w sposób szczególny KL.II i KL III, przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej – uczestniczą w nabożeństwach obowiązkowo. Proszę rodziców o pomoc
i udział w nabożeństwach, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz starszych.

2.Nabożeństwo: Gorzkie Żale w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w latach ubiegłych przez Wielki Post składamy przed ołtarzem Dar Serca, dla wiernych naszej parafii w potrzebie, oraz chcemy również wspomóc siostry zakonne  prowadzące Dom Życia Poczętego w Odolanowie: będą to produkty spożywcze, środki czystości. Serdecznie dziękujemy- Bóg zapłać.

3.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem członków kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

4.W czwartek 8 marca obchodzimy – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Powierzamy niewiasty naszym modlitwą.

5.Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje parafialne szkolne. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dzieci
i młodzież, starszych. Szczegółowy plan podamy za tydzień. Zapraszamy na godz.15:00 – młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy świętej spotkanie formacyjne Ks. Rekolekcjonistą. Obecność obowiązkowa.

6.Za tydzień 11 marca w niedziele Próba Scholii o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Krysiak, Kubiak, Szczepaniak, Podemski, Skrobański. W Antoninie sprzątanie w piątek: Jolanta Witek, Beata Błoch.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka, a pod chórem nowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.