***INTENCJE MSZALNE.  12. 03 – 18. 03. 2018.***

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018.

7:30 +Andrzeja, Annę Ordon.

9:00 AT +Wojciecha Grafa w 8 rocz. śm.

10:15 K +Franciszka Mielnika – z ok imienin.

11:45 +Jana, Pelagię Radajewskich, Franciszka, Marianny Julii, Radajewskich, Michała, Marianny Iglik.

15:00 +W 44 rocz. śm. Franciszka Barczaka, Jadwigę Barczak, zm z rodziny Barczaków, Cyjaków

Gorzkie żale.

Wielkopostne

8:00 K +Andrzeja Kupaja – int. uczniów, rodziców i wychowawcy Kl. II S.P w Szklarce Przygodzickiej.

9:30 Cz. Las +Edwarda Skrobańskiego – int. córki Grażyny z mężem.

11:00 Cz. Las  +Łucję Drapikowską – int. mamy Marii.

15:30 K +Józefa Cieślińskiego – int. Członków Koła Nr. 11. Polskiego Związku Emerytów, Rencistów
i Inwalidów ze Szklarki Przygodzickiej.

16:30 AT +Edwarda Szczypkowskiego – int syna Irka z żoną i córkami.

18:00 Cz. las +W 7 rocz. śm. Franciszka Polowczyka, w 16 rocz. śm. Mariana Polowczyka, Mariannę, Kazimierza Polowczyk. Genowefę, Kazimierza Sztok, Teresę, Marka Brzezicha, Jana Bartnika, zm.
z rodz. Polowczyków, Paduchów, Włodarczyków, Sójków.

Wielkopostne

8:00 K +Jana Mrugalskiego – int. Dyrekcji Grona Pedagogicznego, Pracowników i uczniów SP nr.2
w Ostrzeszowie.

9:30 Cz. las   +Mariannę, Władysława Woźniaków, Józefa Fortunę.

11:00 Cz. las +Henryka Szkudlarka – int. rodziny Bożentyno.

15:30 K  +Zbigniewa Mazura – int. rodziny Mazur z Charbielina.

16:30 AT +Krystynę Kołodziej – int. wnuka Marcina z rodziną.

18:00 Cz. las +Marię Walerowicz.

Wielkopostne

8:00 K +Irenę Albrecht – int. Marii Kawa z Szklarki Myśl.

9:30 Cz. las.  +Halinę Stachowiak – int. wnuka Krzysztofa z rodziną.

11:30 Cz. las +Stanisławę, Józefa Szczechowicz – int. uczniów Kl.VI i VII. SP z Czarnegolasu.

16:00 K +Sylwestra Kamzola – int. Rodziny Mrugalskich, Longiny Jarych z rodziną, i Kaczmarkowej.

17:00 AT +Czesławę Szych.

18:00 Cz. las +W 19 rocz. śm. Zenona Szkudlarka.

CZWARTEK

17:30 +Władysława w 5 rocz. śm. Mariannę, Władysława Noskowiczów, zm. z rodziny Noskowiczów, Baryczów.

16:00 K – DROGA KRZYŻOWA: +Mieczysława Nowaka.

17:30DROGA KRZYŻOWA: +Stanisławę Michalską – int. Michalskich, Huniejów z Wrzącej.

18:00  1  +Irenę w 4 rocz. śm. Jana Matysiak.

2 +Helenę, Józefa Szkudlarków, Józefa, Mariannę Dworników, Henryka Szkudlarka, Edwarda Śniatałę. Antoniego Palucha.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018

7:30 +Edwarda Śniatałę, zmarłych rodziców z obu str.

9:00 AT+Eugeniusza Monietę, w 28 rocz. śm. Czesława, Zofię Krakowskich. Sylwestra, AlankaMonietę

10:15 K +W 11 rocz. śm. Józefa Niewiejskiego, w 2 rocz. śm. Marianny Niewiejskiej, Stanisławę, Bronisława Pieprzków, Genowefę, Stanisława Pustkowskich, Marię, Kazimierza Bodył. Henryka Fikusa zmarłych z rodziny.

11:45 1 – W 18 rocz. urodzin Maksyma z prośbą o Boże błogosław.: +Józefę Grzesiak – z ok imienin.

2 – W I rocz. urodzin Anny Figiel, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosław.

15:00 +Józefa, Władysławę, Zenona Talagów, Zofię Cerbińską.                                                  Gorzkie żale.

18:00 – Droga Krzyżowa Ulicami Parafii.

***OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu***

1.Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek w łączności z Mszą świętą: W Szklarce Przygodzickiej o godz.16:00,
w Czarnymlesie o godz.17:30. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci w sposób szczególny KL.II i III, przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej: uczestniczą w nabożeństwach obowiązkowo. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i starszych. Za tydzień w piątek proszę rodziców KL.II o przeprowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej. Po Mszy świętej spotkanie rodziców KL.II.

2.Gorzkie Żale w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Podobnie jak
w latach ubiegłych przez Wielki Post składamy przed ołtarzem Dar Serca, dla wiernych Naszej Parafii
w potrzebie, oraz chcemy również wspomóc siostry zakonne  prowadzące Dom Życia Poczętego w Odolanowie: będą to produkty spożywcze, środki czystości. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

3.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje parafialno – szkolne. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dzieci i młodzież, starszych. Po Mszy świętej o godz.15:00, spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowanie.  Szczegółowy plan podamy.
 \\ WERTE ///

4.Za tydzień w niedzielę dzieci i młodzież (Ze Scholii)  będę sprzedawać palmy w cenie 15zł. i kartki świąteczne w cenie 3zł. Za zebrane ofiary dzieci i młodzież podobnie jak w roku ubiegłym wyjadą na wypoczynek Zieloną Szkołę. Dzieci
z udziałem p. katechetki i nauczycieli wykonały własnoręcznie palmy i kartki świąteczne. Bóg zapłać za złożoną ofiarę

5.Zbiórka Ministrantów w najbliższą sobotę o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Za tydzień w niedziele nie będzie Próby Scholii.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Dziękuję, za sprzątanie kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Ratajski, Basiński, Musiał, Uchlik, Klupieć. W Antoninie sprzątanie w piątek: Urszula Sobczak, Idzi Krakowski.

8.W niedziele 18 marca – odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Czarnegolasu o godz.18:00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pasyjny: dzieci, młodzież kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych. Proszę o pomoc OSP z Czarnegolasu.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

10.W Niedzielę Palmową na godz.15:00 młodzież naszej parafii  przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania
w pielgrzymce – autokarem  uda się na Górę Krzyża, pod Ostrzeszowem, na spotkanie młodych naszej diecezji. Koszt pielgrzymki 10zł. Zapisy
u Ks. wikariusza. Serdecznie zapraszamy.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.