###INTENCJE MSZALNE.  23. 04 – 29. 04. 2018.###

IV Niedziela Wielkanocna       22.04 2018

7:30 +Stanisławę, Mieczysława, Tadeusza Turek. Kazimierza, Jana Fikus.

9:00 AT +Mirosława Grafa, Stanisława, Julianny, Michała Stefańskich, Marii, Michała, Władysława, Stanisława Piwoniów, zm. z rodziny Pawłowskich, Dembskich.

10:15 K +W rocz. śm. Tadeusza, Adelajdy, Stanisława Stach, Katarzynę, Franciszka Sobczaków, zm.
z rodziny.

11:45 1 +Tadeusza Nadstawka, w 12 rocz. śm.

2 +Tadeusza, Anielę, Stanisławę Michalskich.

17:30 1 +Leokadię Wczesną – int syna Mirosława z rodziną.

2 +Kazimierza Bąka – int. rodziny Smardzów, ze Szklarki Przygodzickiej i Wczesnych z Hetmanowa.

17:30 1 +Zbigniewa Rudakiewicza w 30 rocz. śm. Danutę, Władysława, zmarłych z rodziny Rudakiewicz, Kanios.

2 +Zdzisława Niemand w I rocz. śm.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży kandydatów do bierzmowania, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Leokadię Wczesną, Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego, Jana Mrugalskiego, Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Halinę Stachowiak, Irenę Albrecht, Jana Bzika, Marcina Janickiego, Franciszka Szczypkowskiego, Leszka Stabrowskiego.

17:30 +Marka Szyszkę – int. bratowej Haliny.

17:30 1 +W 11 rocz. śm. Feliksa Jakubczaka, Łucję Jakubczak, Józefa Łatniaka, zm. dziadków z obu str.

2 +Eugeniusza Napieralskiego – int. mamy Marii, brata Andrzeja.

15:00 W Intencji Nowożeńców: Pokusa – Dowkau.

16:00 AT Msza święta w int. Korporacji Kominiarzy Krajowej Izby Kominiarzy i ich rodzin.

18:00  +Mariana Skrobańskiego w 20 rocz. śm. zmarłych rodziców, zm. braci. Ludwikę Banaś, Weronikę Szczot,                                                                                      (w modlitwie w int. Natana w I rocz. urodzin.)

V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

7:30 Za Parafian.

9:00 AT +Czesława Kociembę w 42 rocz. śm. Wacława, Annę, Wacława, Kociembów. Jadwigę, Władysława Wieczorków. Jana, Juliannę, Agnieszkę Pytów, Sławka Juszczaka.

10:15 K +Pelagię, Leona, Jana Obsadnych, Irenę, Kazimierza Kowalskich.

11:45  1 +Zbigniewa Jarycha w I rocz. śm.

2 – W 5 rocz. ślubu: Joanny – Macieja.

###Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna###

1.W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.

2.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem członków kół różańcowych i czcicieli Matki Bożej.
W środę na Nowennę – zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. W tym dniu Święto św. Marka Ewangelisty.

3.Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kościele Światowy Dzień Modlitwy o Powołania, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do Służby Bogu w Kościele. Za tydzień zbiórka do puszek na WSD w Kaliszu.

4.Za tydzień w niedziele 29.04. przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Główne uroczystość w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

5.Dzisiaj w Szklarce Przygodzickiej zgodnie zapowiedzią zbiórka na kwiaty z przeznaczeniem na Uroczystość Odpustowa ku czci  św. Józefa Rzemieślnika.

6.Wyjazd młodzieży kandydatów do bierzmowania, na spotkanie „Moje ID – spotkanie młodzieży ze św. Józefem” – do Ostrowa Wielkopolskiego nastąpi 26.04 (tj. czwartek) o godz.16:00, z przed żółtego Kościoła powrót ok. godz.21:00. Prosimy o punktualność i odbiór dzieci po przyjeździe przez rodziców. Szczegółowe informacje u ks. Wikariusza.

7.Zbiórka Ministrantów w Szklarce Przygodzickiej, przed Uroczystościami Odpustowymi w najbliższą sobotę o godz.11:00. Serdecznie zapraszam ministrantów z tej części parafii. Za tydzień w niedziele 29.04 o godz.10:45. Próba Scholii. Serdecznie zapraszamy.

8.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

9.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) –  ZAJĘTE.

10.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i  proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Ziąbka, Kaczorowski, Kaczorowski, Fikus, Fikus.W Antoninie sprzątanie w piątek: Zofia Zimoch, Adriana Talaga.

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.