###Intencje Mszalne 16.04 – 22.04.2018.###

III  NIEDZIELA WIELKANOCNA       15.04. 2018

7:30 +Teresę Graf.

9:00 AT Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie

+Edmunda Spychalskiego.(w modlitwie w 80 rocz. urodzin Mariana).

10:15 K +Leokadię Wczesną – int. córki Marii z rodziną.

11:45  1 – W 50 rocz. ślubu Janiny – Bogusława.

2 +Stefanie Matysek w 1 rocz. śm. Jana Matyska w 14 rocz. śm.

17:30  1 +Waldemara Płonkę – int. pracowników Almano.

2 +Zygmunta Trzepacza – int. siostry Haliny.

17:30  1 +Weronkę Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka.

2 +Helenę Mikołajczyk.

17:30 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży kandydatów do bierzmowania, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jadwigę Perczyńską w 7 rocz. śm. Annę Chałupkę w 7 rocz. śm. zm. z rodz. Perczyńskich, Chałuków.

+Stanisławę Muszyńską, Józefa Muszyńskiego w 3 rocz. śm.

+Leokadię Wczesną, Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego, Edwarda Skrobańskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego, Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Krystynę Kołodziej, Józefa, Stanisławę Szczechowiczów, Sylwestra Kamzola.

17:30 Msza Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę.

17:30  1 – W 50 rocz. ślubu Józefa, Zofię Gabrysiów.

2 +Bogdana Latonia.

16:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Święta.

18:00  1  +W 16 rocz. śm. Stanisława Nadstawka, zm. z rodziny Nadstawków, Wołowców.

2 +Władysława Świderskiego, Stanisławę Augustyniak, Mieczysławę Kościańską, Kazimierza, Teklę Matyniak.

IV   NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018

7:30 +Stanisławę, Mieczysława, Tadeusza Turek. Kazimierza, Jana Fikus.

9:00 AT +Mirosława Grafa, Stanisława, Julianny, Michała Stefańskich, Marii, Michała, Władysława, Stanisława Piwoniów, zm. z rodziny Pawłowskich, Dembskich.

10:15 K +W rocz. śm. Tadeusza, Adelajdy, Stanisława Stach, Katarzynę, Franciszka Sobczaków, zm.
z rodziny.

11:45 1 +Tadeusza Nadstawka w 12 rocz. śm.

2 +Tadeusza, Anielę, Stanisławę Michalskich.

###Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna###

1.Od dziś w Kościele rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, potrwa do przyszłej niedzieli. Z tej okazji zapraszamy chętnych na Krąg Biblijny: spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej w Salce Parafialnej. Prosimy o zabranie na spotkanie Pisma Świętego.

2.W najbliższą środę na godz.16:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, na przygotowanie liturgiczno
– muzyczne przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zostają na nowennie. Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy także Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

3.W czwartek Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela. Połączona z namaszczeniem olejem
św. Charbela i wspólną adoracją. Serdecznie zapraszamy potrzebujących wsparcia.

4.W niedzielę 22 kwietnia po Mszy świętej o godz.11:45 modlitwa w intencji rodzin naszej parafii przez wstawiennictwo
św. Jana Pawła II.

5.W ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy kandydatów do wspólnego wyjazdu na „Moje ID
– spotkanie młodzieży ze św. Józefem”
, które odbędzie się 26 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim. Zapisy i informacje u Ks. wikariusza. Koszt wyjazdu 10zł. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6.Zbiórka Ministrantów w sobotę 21 kwietnia o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Próba Scholii. Za tydzień w niedziele 22 kwietnia o godz.10:45. Serdecznie zapraszamy.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce 20 lat od pochówku. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę wywozu śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) – ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i  proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Rudakiewicz, Lizak, Gąsiorek, Kamiński, Sadowska.W Antoninie sprzątanie w piątek: Barbara Megas, Elżbieta Kordylewska.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury                                  Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

#######