##_# Intencje Mszalne.  07. 05 – 13. 05. 2018. #_##

VI  Niedziela Wielkanocna       06.05.2018

7:30 1 +Edwarda w 17 rocz. śm. Genowefę w 10 rocz. śm Fabrowskich. Bogdana, Kazimierza Fabrowskich.

2 – W intencji OSP Czarnylas, Szklarka Przygodzicka oraz  zmarłych druhów strażaków jednostek.

9:00 AT +Henryka, Marię, Leona, Jachowicz, Stanisławę, Franciszka, Józefę, Halinę Mikołajczyk, zmarłych z rodziny.

10:15 K W 80 rocz. urodzin Janiny – int. córek z rodzinami.

11:45 +Pelagię, Franciszka Pawlickich, Czesława Dariusza Parzybok, Helenę, Franciszka Rospenków, Teresę Pastuszak, Wandę, Jana, Jerzego Maruszczak.

17:30 +Marka Szyszkę – int. Doroty z rodziną.

17:30 1 +W 4 rocz. śm. Heleny w 10 rocz. śm. Stefana Kyciów, zm. z obu str. z rodziny. Ryszarda  Łukaszyka.

2 +Pelagię Pietryga, Antoniego, Stanisława, Ks. Kazimierza Pietryga zm. z rodziny Pietrygów, Kyciów, Dutczaków.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Leokadię Wczesną, Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego, Edwarda Skrobańskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego, Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Krystynę Kołodziej, Józefa, Stanisławę Szczechowiczów, Sylwestra Kamzola, Irenę Albrecht, Eugeniusza Napieralskiego, Marię Gręzicką.

17:30 +Stefana Klejmana, Bronisławę, Józefa, Bogdana Latoniów, Mariannę, Stanisława Pietrusiewicz.

17:30 W 45 rocz. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej.

18:00 +Paulinę Klimek – z ok. urodzin.

VII  NIEDZIELA Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018

7:00 1 +W 3 rocz. śm. Łucji, Franciszka, Henryka Noskowiczów.

2 +Zofię, Tadeusza, Piotra, Stanisławę, Ludwika Kułków, zm. z rodziny.

8:30 AT +Ryszarda Rzesosia w 15 rocz. śm. Janinę w 2 rocz. śm. Andrzeja w 9 rocz. śm. Godwodów  zmarłych z rodziny Rzesiosiów, Godwodów.

8:30 K +W 2 rocz. śm. Justyny Glinkowskiej w 4 rocz. śm. Hieronima Pecolta w 20 rocz. śm. Czesława Zająca zm, z rodziny.

10:00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

12:00 +W 7 rocz. śm. Kazimierza, Teresę Galerów, zm. z rodziny.

20:00 AT +Stefanie Matysek.  Nabożeństwo Fatimskie.

##_#  Ogłoszenia Parafialne VI – Niedziela Wielkanocna. #_##

1.Nabożeństw majowe: W Czarnymlesie nabożeństwo majowe w łączności z Mszą świętą o godz.17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i starszych. Również nabożeństwo majowe odprawiajmy w poszczególnych miejscowościach naszej parafii, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. W Szklarce Przygodzickiej nabożeństwo majowe w kaplicy codziennie o godz. 17:00 w niedzielę przed Mszą świętą o godz.10:15. W Antoninie o godz.18:00
w niedzielę przed Mszą świętą.

2.Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej: we wtorek, środę i piątek. Dzieci uczestniczą w nabożeństwie majowym. Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek o godz.18:00. Serdecznie zapraszamy. W przygotowaniu dzieci komunijnych proszę o wsparcie scholę parafialną.

3.We wtorek Uroczystość Św. Stanisława Bp. – Głównego Patrona Polski.

4.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

5.Dni modlitw o urodzaje – poniedziałek, wtorek, środa, z prośbą o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje w łączności
z nabożeństwem majowych. Serdecznie zapraszamy.

6.Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego –  Dzień Pierwszej Komunii Świętej: Msza Święta Pierwszej Komunii Świętej o godz.10:00. Msze święte w Czarnymlesie o godz.7:00, 10:00 i 12:00, W Szklarce Przygodzickiej i w Antoninie o godz.8:30.
W sobotę o godz.18:00 i niedzielę o godz.7:00 Msza święta w Kościele NMP.W tym dniu 13.05 rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie
w Antoninie o godz. 20:00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

7.Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Próba Scholii: w środę i piątek scholę proszę by uczestniczyła
w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

8.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy św. o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

9.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku.

10.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i  proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziców dzieci Kl.II i przygotowanie Świątyni do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Sprzątanie w sobotę w godzinach przedpołudniowych, po ustaleniu z panem kościelnym. Proszę o zabranie sprzętu: drabiny by umyć okna Kościoła, wszelkiego sprzętu do wykonania pracy. W Antoninie sprzątanie w piątek: Bartosz Bladziak, Stefan Romanowski.

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Pod chórem kolejny numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury.

12.W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marię Gręzicką z Czarnegolasu. Wieczny odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz

##_# – – #_##