__##__Intencje Mszalne.  14. 05 – 20. 05. 2018. __##__

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie.         13.05. 2018

7:00  1 +W 3 rocz. śm. Łucji, Franciszka, Henryka Noskowicz.

2 +Zofię, Tadeusza, Piotra, Stanisławę, Ludwika Kułków, zm. z rodziny.

8:30 AT +Ryszarda Rzesosia, w 15 rocz. śm. Janinę Godwod, w 2 rocz. śm. Andrzeja Godwoda
w 9 rocz. śm. zmarłych z rodziny Rzesiosiów, Godwodów.

8:30 K +W 2 rocz. śm. Justyny Glinkowskiej, w 4 rocz. śm. Hieronima Pecolta, w 20 rocz. śm. Czesława Zająca zm. z rodziny.

10:00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

12:00 +W 7 rocz. śm. Kazimierza Galera, Teresę Galer, zm. z rodziny.

20:00 AT +Stefanie Matysek.  Nabożeństwo Fatimskie.

17:30 +Jana Grześka w 9 rocz. śm.

17:30 +Ewę Jurek w 17 rocz. śm. Stanisława, Pawła Jurek, zm. z rodziny Furmanków, Bolesława Kaczmarka, Kazimierza, Sylwestra Pilch, Kazimierza, Helenę Borkowskich.

17:30  Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży kandydatów do bierzmowania, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Grzegorza Mielcarka, Marię Gręzicką, Weronikę Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka, Stanisławę, Józefa Szczechowiczów, Bolesława Noskowicz, Annę Kędzia, Zdzisława Niemand, Zbigniewa Jarycha, Mariana Pawłowskiego, Leszka Stabrowskiego, Marcina Janickiego, Stanisławę Michalską.

17:30 +W 13 rocz. śm. Pelagii, Zygmunta Pierzchotów, Mariana Bzika, zm. dziadków.

17:30 1 +Władysławę, Władysława, Narcyza Kopczyńskich.

2 – Do Serca Jezusowego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy z ok. urodzin wnuczki, z prośbą
o zdrowie i Błogosławieństwo Boże opiekę nad wnuczką i rodzicami.

18:00  1 +Edmunda Szczota w 7 rocz. śm. Weronikę Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka.

2 +Władysława, Władysławę Maury, za dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

7:30  +Marię, Kazimierza Nowaków.

9:00 AT +Łucję Knaszak w 7 rocz. śm. Feliksa Knaszaka, Edwarda Hadrysia.

10:15 K +W 28 rocz. śm. Franciszka, w 22 rocz. śm. Marii Lisów.

11:45 – Pierwsza Rocznica Komunii Świętej. Za Parafin.

__##__Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. __##__

__##____##__

1.Nabożeństw majowe. W Czarnymlesie nabożeństwo majowe w łączności z Mszą świętą o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i starszych. Również nabożeństwo majowe odprawiajmy w poszczególnych miejscowościach naszej parafii, przy przydrożnych kapliczkach
i krzyżach. W Szklarce Przygodzickiej nabożeństwo majowe w kaplicy codziennie o godz.17:00, w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 10:15.W Antoninie majowe codziennie o godz.18:00, w niedzielę przed Mszą świętą

2.W środę Dzieci Pierwszokomunijne udają się w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Pielgrzymka ma charakter dziękczynny by podziękować Matce Bożej – za Dar Eucharystii. Wyjazd z przed kościoła NSPJ o godz.8:00. Są wolne miejsca dla chętny chcąc wziąć udział w pielgrzymowaniu zapisy u p. Agnieszki Tomankiewicz lub zakrystii. Serdecznie zapraszamy. Dzieci uczestniczą w białym tygodniu,  we Mszy świętej i nabożeństwie majowym codziennie o godz.17:30.

3.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem członków kół różańcowych i czcicieli Matki Bożej.

4.Spowiedź święta dla dzieci klas IV i ich rodziców w piątek o godz.17:00, po Mszy świętej przygotowanie do I Rocznicy Komunii Świętej. Prosimy o obecność wszystkich dzieci rocznicowych.

5.Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy świętej o godz.11:45 dzieci klas IV podziękują za dar Sakramentu Eucharystii.

6.Za tydzień w niedzielę nie ma  Próby Scholii.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła,  rodzicom  dzieci Kl. II, o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Olszanowska, Szeszycka, Fikus, Zimniak, Niewiejska.W Antoninie sprzątanie w piątek: Ewa Matysek, Jolanta Kupczak.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

11.W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Grzegorz Mielcarek z Hetmanowa. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

__##____##__