Intencje Mszalne.  02. 07 – 08. 07. 2018.

XIII Niedziela Zwykła        01.07.2018

7:30 +Szczepana, Franciszkę, Michała Rymańskich.

9:00 AT +Władysławę, Bolesława, Edmunda Spychalskich, Mariannę, Stanisława Jackowiaków, zm.
z rodziny Spychalskich, Jackowiaków,

10:15 K +Czesława Gerlicha w 18 rocz. śm. Stefana Gerlicha w 10 rocz. sm.

11:45 +Jana, Macieja  Brodala.

17:30 +Jana Olkiewicza int. żony Krystyny.

7:30 +Edwarda Szczypkowskiego int córki Joli z mężem i synem, wnuczki Klaudii z Michałem.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Bronisława Zajączkowskiego w 5 rocz. śm.

+Stefanie Łapicką, Józefę, Franciszka Kaznowskich, Michała Matysiaka, zm. z rodziny Matysiaków, Katarzynę, Wiktora, Franciszka, Andrzeja, Stanisława Sperling, Władysławę, Józefa Janiaków.

+Darię Fabrowską, Józefę Grzesiak, Zygmunta Trzepacza, Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot,

+Henryka Janosia, Stanisławę, Józefa Szczechowicz, Bolesława Noskowicza, Annę Klessen, Annę Kędzia.

+Zdzisława Niemand, Zbigniewa Jarycha, Stefanie Matysek, Eugeniusza Napieralskiego.

I-Czwartek -M-C

15:30 K –  Intencja wszystkich uczestników nabożeństwa majowego w Jesionie.

I-Piątek -M-C

16:30 Spowiedź święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

17:30 – Intencja Straży Honorowej NSPJ.

I-Sobota-M-C

8:00 – W Intencji Czcicieli Matki Bożej i Członków Kół Różańcowych.

18:00 +Zofię Krakowską w 3 rocz. śm. Czesława Krakowskiego, Eugeniusza, Alanka Monieta, Henryka Talaga, zmarłych z rodziny.

XVI  Niedziela Zwykła.   08.07.2018

7:30 – Za Parafian.

9:00 AT +Jana Matysiak, Tadeusza, Andrzeja, Jarosława Matysiak, zm. kapłanów. (o zdrowie dla Ani)

10:15 K +W I rocz. śm. Józefa Bąkowskiego, Andrzeja Bąkowskiego.

11:45 +Wandę Fedyk w 8 rocz. śm. Katarzynę, Franciszka Fedyk, Mieczysława, Marię Bienias.

Ogłoszenia Parafialne XIII – Niedziela Zwykła.

1.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

2.W pierwszy czwartek miesiąca Msza święta w Szklarce Przygodzickiej o godz.15:30. Przed Mszą świętą okazja do Spowiedzi świętej o godz.15:00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do odprawiania dziewięciu czwartków miesiąca. Nie będzie Mszy świętej w Antoninie. W tym dniu w Narodowym Sanktuarium św. Józefa Msza święta w intencji rodzin i ochrony życia poczętego.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: nie będzie objazdu chorych z Komunią świętą,  Spowiedź święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.16:30. Zapraszamy dzieci komunijne do odprawienia dziewięć piątków miesiąca.

4.W pierwszą sobotę miesiąca o godz.8:00 Msza święta w Intencji Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

5.W lipcu nie będzie zbiórek ministrantów. Za tydzień w niedziele nie ma Próby Scholii.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż
i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła, i proszę o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Zawidzki, Tomczak, Pastuszak, Fleischer, Cegła. W Antoninie sprzątanie w piątek: Katarzyna Bzyl, Karina Jeziorny.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka, pod chórem kolejny numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.