__##__Intencje Mszalne:  25.06 – 01.07.2018. __##__

XII Niedziela Zwykła        24.06.2018

7:30 +Marię, Antoniego Rosików, Helenę, Pawła Gudrów, Piotra Kułka, zm. z rodziny.

9:00 AT  1 +Mariana Kowalskiego.

2  +W I rocz. śm. Genowefy Muszyńskiej – int. męża z rodziną.

10:15 K  +W 16 rocz. śm. Edmunda Janoś, Halinę, Henryka, Jana, Stefana Janośów.

11:45  +Jana Siwka – z ok imienin.

17:30 +Marka Szyszkę – int. bratanicy Natalii, z mężem, bratanicy Ani z mężem i dziećmi.

17:30 +Janinę, Józefa Kasperczyk w 8 rocz. śm. zm. rodziców z obu str. Czesława Niedzielskiego, Halinę, Jacka Nagel.

17:30 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Stanisławę w 71 rocz. śm. Marię w 21 rocz. śm. Gertrudę, Stefanie, Antoniego Romanowskich, Cecylię, Jana, Jadwigę, Kazimierza, Genowefę Sztok, zm. kapłanów którzy pracowali w parafii, zm. dziadków, z obu str. dusze w czyśćcu cierp.

+Bolesława Kowalczyka w 16 rocz. śm. Marię, Kazimierza, Jana Kowalczyków, Piotra Marchwackiego.

+Jadwigę Szczepaniak, Grzegorza Mielcarka, Marię Gręzicka, Leokadię Wczesną, Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego, Edwarda Skrobańskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego, Edmunda Szczypkowskiego.

17:30  +Janinę Górną –  int. syna Roberta z żoną.

Piątek Uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła.

9:00 – Za Parafian.

15:30 K Z prośbą o zdrowie, i błogosławieństwo w rodzinach, za młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, za zmarłych, z prośbą o szczęśliwe żniwa – int. uczestnika nabożeństwa majowego z Antoniewa.

16:30 AT +Pawła Bielawnego – z ok. imienin.

17:30 +Jadwigę Szczepaniak i dusze w czyśćcu cierp.

18:00 1 +Zygmunta Tulickiego w 3 rocz. śm. zm. rodziców z obu str. Henryka Pakułę. (z prośba
o szczęśliwą operacje).

2 +Tomasza Kędzię, Piotra Cieślaka, zm. z rodziny Janiaków, Kędziów.

XIII Niedziela Zwykła.   01.07.2018

7:30 +Szczepana, Franciszkę, Michała Rymańskich.

9:00 AT +Władysławę, Bolesława, Edmunda Spychalskich, Mariannę, Stanisława Jackowiaków, zm.
z rodziny Spychalskich, Jackowiaków,

10:15 K +Czesława Gerlicha w 18 rocz. śm. Stefana Gerlicha w 10 rocz. sm.

11:45  +Jana, Macieja  Brodala.

__##__Ogłoszenia Parafialne XII – Niedziela Zwykła. __##__

1.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy Odpust
w Przygodzicach. Suma  Odpustowa o godz.18:30.

2.W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu w Czarnymlesie o godz.9:00, 17:30, w Szklarce Przygodzickiej o godz.15:30. W Antoninie o godz.16:30. W tym dniu nie ma postu.

3.We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie rodziców ministrantów oraz ministrantów, którzy jadą w lipcu w góry.

4.Za tydzień w niedziele nie ma Próby Scholii.

5.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

6.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200zł grób zwykły, 250zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600zł – jednorazowy koszt wywozu kontenera w Czarnymlesie w Ludwikowie 120zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż
i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

7.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła, i proszę o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Pawlak, Wasiela, Olejnik, Pomorska, Kędzia. W Antoninie sprzątanie w piątek: Izabela Bzyl, Aleksandra Marciniak.

8.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.