***Intencje Mszalne  10.09 – 16.09.2018***

XXIII Niedziela Zwykła

09.09.2018

7:30 +Ludwika, Zofię, Józefa Gabrysiów, Stanisława Noskowicza zm. z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT +Annę Kociębe.

10:15 K 1. +Jana w 14 rocz. śm., Irenę Pieprzków.

2. – W I rocz. urodzin Wojciecha Noskowicza.

11:45 +Henryka Górnego – int. chrześniaka Rafała z rodz.

12:00 AT W Intencji Członków PTTK i ich rodzin.

17:30 1. +Mariannę Fikus – int. Barbary i Czesława Noskowiczów z Czarnegolasu.

2. +Franciszka Gorgolewskiego w 31 rocz. śm.

10:30 – Msza Święta w Intencji Parafian w Kotłowie.

17:30 +Barbarę Sadłowską, ks. Jerzego i zmarłych przyjaciół.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży kandydatów do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+W I rocz. śm. Jana Bzika oraz zm. Helenę Bzik.

+Józefa Łatniaka w 10 rocz. śm., za zm. jego Rodziców i Rodzeństwo, za zm. Księzy z parafii
 i dusze w czyśćcu cierpiące.

+W 17 rocz. śm. Jadwigi, Cecylię, Jana, Kazimierza, Genowefę Sztoków. Marię, Stanisławę, Gertrudę, Stefanię, Antoniego Romanowskich, zm. dziadków z obu stron, za zmarłych księży, którzy pracowali w naszej parafii oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

+Darię Fabrowską, Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot, Leszka Stabrowskiego, Marcina Janickiego, Kazimierza Talagę, Stanisławę Michalską, Halinę Stachowiak, Krystynę Kołodziej, Edwarda Szczypkowskiego, Leokadię Wczesną, Marię Gręzicką.

17:30  +Józefa Szczechowicza – int. uczniów kl. VI i VII Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie.

20:00 K Nabożeństwo Fatimskie: +Sylwestra Kamzola – int. sąsiadów.

7:30 1. +Henryka Szkudlarka – int. Joanny i Tomasza Uchlik.

2. +Edwarda Skrobańskiego – int. od Zarządu i Pracowników Firmy Almano.

15:00W Intencji Nowożeńców: Rospęk – Kałkus.

16:00 W Intencji Nowożeńców: Pasiak- Świderska.

18:00 +W 11 rocz. śm. Henryka w 6 rocz. śm. Franciszka Noskowiczów i zm. z rodziny.

(W modlitwie I rocz. urodzin Zofii)

XXIV Niedziela Zwykła       16.09.2018.

7:30 +Franciszka w 14 rocz. śm. i Annę Grzeszczyków i zm. z rodziny.

9:00 AT W 18 rocz. urodzin Pawła Piechockiego. .

10:15 K W 70 rocz. urodzin Zdzisława oraz zmarłych z rodziny  Cieślaków.

11:45 1. +Barbarę Szkopek.

2. +Edwarda, Marię, Józefa, Henryka Śniatałów. Helenę, Józefa, Henryka Szkudlarków i dusze
w czyśćcu cierpiące.

***Ogłoszenia Parafialne – XXIII Niedziela Zwykła***

1.Dzisaj w Kościele rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania, który potrwa do przyszłej niedzieli. Pod hasłem
„W poszukiwaniu drogi”.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli Matki Bożej i Członków Kół Różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

3.W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz.20:00 w Szklarce Przygodzickiej.

4.W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5.W sobotę 15 września do parafii przybędzie piesza pielgrzymka z Krotoszyna zmierzająca na Górę Krzyża, przenocują na Sali Wiejskiej. Wyjście w niedzielę o godz. 8:00. Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania kandydatów do bierzmowania  oraz wszystkich parafian. Powrót we własnym zakresie.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Próba scholii w niedzielę 16 września o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu kontenera
w Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Kaczmarek, Kaczmarek, Zaprzalski, Bartkowiak, Kusiński. W Antoninie sprzątanie w piątek: Gajda Halina, Sikorska Dorota.

10.Za tydzień 16 września zbiórka do puszek na KUL. Bóg zapłać.

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka oraz Kalendarze Diecezjalne na 2019 w cenie 6zł. Zachęcamy do zakupu.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz