XXIV Niedziela Zwykła

16.09.2018

7:30 +Franciszka w 14 rocz. śm. i Annę Grzeszczyków i zm. z rodziny.

9:00 AT W 18 rocz. urodzin Pawła Piechockiego. .

10:15 K W 70 rocz. urodzin Zdzisława oraz zmarłych z rodziny  Cieślaków.

11:45 +Edwarda, Marię, Józefa, Henryka Śniatałów. Helenę, Józefa, Henryka Szkudlarków i dusze w czyśćcu cierpiące.

17:30 1. +Genowefę Zaprzalską – int. córek z rodzinami.

2. +Mariana Srafina – int. żony Bernadety.

17:30 1. +Janinę Górna – int. I Róży Matek Różańcowych.

2. +Franciszka Tomczaka – int. żony z synami.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży kandydatów do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Grzegorza Milecarka, Helenę Grześczyk, Józefa Cieslińskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego, Andrzeja Kupaja, Józefa, Stanisławę Szczechowiczów, Sylwestra Kamzola, Marka Brzezichę, Mariana Pawłowskiego.

17:30 1. +Jadwigę Szczepaniak – int. syna Piotra żoną.

2. +W 30 rocz. śm. Kazimierza Plicha.

17:30 1. +Marię Gręzicką.

2. +Leokadię Wczesną – int. współpracowników syna Mirosława z Energa – Operator
z Ostrowa Wlkp.

15:00W Intencji Nowożeńców: Zybała – Maciejewska.

16:00 W Intencji Nowożeńców: Gabryś – Niełacna.

18:00 +Włodzimierz Sikora – int. rodz. Pietrzaków, Kalla, Berezickich i Kazimierza Pietralczyka.

XXV Niedziela Zwykła       23.09.2018.

7:30 +Jadwigę Szczepaniak i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT +Helenę w 12 rocz. śm., Edwarda, Pawła Bielawnych. Józefa, Helenę, Zofie, Czesława Krakowskich. Annę Perską. Jadwigę Graf. Marię, Aleksandrę Błoch.

10:15 K +Stefana w 6 rocz. śm., Eugeniusza w 8 rocz. śm. Nowaków.

11:45 1. W 45 rocz. ślubu: Edmunda i Marii.

2. +Barbarę Szkopek.

***Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła***

1.Dzisiaj przed Kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli Matki Bożej i Członków Kół Różańcowych. Na nowennę zapraszamy dzieci klas II wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne. Serdecznie zapraszamy.

3.W czwartek 20 września Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, przez wstawiennictwo św. Charbela z modlitwą adoracji. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

4.W piątek zapraszamy na Krąg Biblijny – po wieczornej Mszy świętej do Salki Parafialnej. Prosimy o zabranie Pisma świętego.

5.W sobotę 22 września zbiórka ministrantów w Szklarce Przygodzickiej o godz.9:30. Zapraszamy kandydatów i wszystkich ministrantów na spotkanie. Próba scholii w niedzielę 23 września o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno – Słowo Boże.

7.W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostkę – w kościele katolickim w Polsce patron roku liturgicznego 2018 i młodzieży. Na Mszę świętą wieczorem: szczególnie zapraszamy Młodzież Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu kontenera
w Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Megas, Siemko, Borkowski, Borkowski Szmaj. W Antoninie sprzątanie w piątek: Ratajczak Małgorzata, Kaleta Mariusz.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka oraz Kalendarze Diecezjalne na 2019. Zachęcamy do zakupu.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz

************