XXVIII  Niedziela Zwykła

14.10.2018.          XVIII Dzień Papieski.

7:30 W podziękowaniu w intencji Bogu wiadomej. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT – Za Parafian.

10:15 K +Sewerynę w rocz. śm. Kazimierza, Mariana Monietów.

11:45 +Piotra Cieślaka w 27 rocz. śm. Tomasza Kędzie. Józefa Jarosa. Helenę, Marcina Cieślaków.

15:00 +Helenę, Stanisława Dziechciarz zm. dziadków z obu stron.                                                    Różaniec

15:30 K +Józefa Cieślińskiego – int. od rodziny Pecoltów, Skrobańskich i Glinkowskich.

17:30 +Renatę, Mariannę, Teodora Derkacz. Idziego Karwackiego. Jana, Juliannę, Apolonie, Marka Cholewa. Irenę, Jana Pieprzka zm. kapłanów z parafii.

13:00 Msza w Intencji Przedszkola Calineczka z okazji Święta Edukacji Narodowej.

15:30 K +Jana Mrugalskiego – int. od koleżanek córki z liceum: Agaty, Beaty, Eweliny, Hanny, Kingi
i Marty.

17:30  +Łucję, Romana Hazubskich zm. z rodz. Daszczyków i Hazubskich.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży kandydatów do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Stanisławę, Stanisława, Henryka Gabrysiów. Jana, Eugeniusza Napieralskich. Helenę, Stanisława Ławniczaków.

+Helenę Rospęk. Marię Guzende, zm. księży z parafii.

+W 2 rocz. śm. Stanisława Szyszki. Stanisławę, Marka Szyszkę. Gertrudę, Antoniego Romanowskich
i zm. z rodziny.

+Irenę Pieprzkę w 9 rocz. śm. z okazji imienin.

+W 8 rocz. śm. Heleny, Adama Szala. Mariannę, Ignacego Morgiel.

+Helenę Bzik w 17 rocz. śm. Jana Bzika.

+Mariannę Niełacną, Mariana Serafina, Franciszka Tomczaka, Genowefę Zaprzalską, Janinę Górną, Jadwigę Szczepaniak, Leokadię Wczesną, Helenę Grześczyk, Edwarda Szczypkowskiego, Leszka Stabrowskiego, Irenę Albecht.

15:30 K +Andrzeja Kupaja.

17:30  +Małgorzatę Wójcik i zm. rodziców Libnerów.

17:30 +Teofila Lubrykę. Danutę Lubrykę. Czesława, Jana Cichockich zm. z rodz. Lubryków
i Cichockich.

14:00 W Intencji Nowożeńców: Peśla – Błaszczyk.

18:00 W 2 rocz. ślubu: Beaty i Artura Kowalskich.

XXIX Niedziela Zwykła       21.10.2018. Niedziela Misyjna.

7:30 +W 24 rocz. śm. Mariana Basińskiego. Pelagię, Franciszka, Jana, Józefa, Elżbietę Łatniaków. Genowefę, Leona Modzelewskich. Feliksa, Łucję Jakubczaków. Urszulę, Zbigniewa Mordalskich, Edwarda Skrobańskiego oraz zm. księży z parafii.

9:00 AT +Teresę Szczypkowską z okazji imienin.

10:15 K +Darię Fabrowską z okazji imienin.

11:45 1. +Szczepana, Franciszkę, Michała Rymańskich.

2. +W 18 rocz. śm. Leona Płonki. Czesławę Stryczulę.

15:00 +Idziego Fabisia – int. od siostry Marii.                                                                                   Różaniec.

***Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła***

1.Dziś w Kościele obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny odbędzie się za tydzień 21 października. Za składane ofiary dziękujemy

2.Nabożeństwa  Różańcowe w parafii. Różaniec w sobotę o godz.17:45. W niedzielę o godz.14:45 w Czarnymlesie. W tygodniu różaniec codziennie w Czarnymlesie o godz.17:30. W Szklarce Przygodzickiej o godz.15:30. W Czarnymlesie Różaniec
z udziałem dzieci: poniedziałek, środa, piątek. W Szklarce Przygodzickiej: poniedziałek, wtorek i czwartek, w tym dniu w Szklarce Przygodzickiej Msza święta. Zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież kandydatów do bierzmowania, starszych. Dla dzieci klasy II i III w różańcu uczestnictwo obowiązkowe. Dzieci mogą wykonywać różańce i przynosić do Kościoła.

3.We wtorek przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. W czwartek 18 października wspominamy św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy.

4.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

5.W czwartek Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo świętego Charbela. Połączona z modlitwą adoracji
i namaszczeniem olejem świętego Charbela. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i potrzebujących wsparcia. W piątek zapraszamy po Mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego w Salce Parafialnej. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.

6.W sobotę 20 października zbiórka dla ministrantów w Kościele o godz.09:30. Zapraszamy kandydatów i wszystkich ministrantów na spotkanie. Próba scholii w niedzielę 21 o godz.11:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno – Słowo Boże.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Borkowski, Berlik, Berlik, Olszańska, Jakubowski.
W Antoninie sprzątanie w piątek: Jolanta Spychalska, Justyna Kowalska.

9.Przyjmujemy na wypominki za zmarłych na rok 2018/2019. Wypominki roczne 40zł od duszy, jednorazowe ofiara dowolna (kartki są wyłożone pod chórem). Jednocześnie prosimy o zwrócenie uwagi na cmentarze w naszej parafii
i składowanie śmieci w kontenerach. Za zrozumienie dziękujemy.

10.Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty: śp. Mariannę Niełacną z Kotowskiego. Wieczny odpoczynek…

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka i Kalendarze Diecezjalne na 2019. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz