XXVII  Niedziela Zwykła

07.10.2018

7:30 +Zofię, Tadeusza, Piotra, Stanisławę, Ludwika Kułków i zm. z rodziny.

9:00 AT +Kazimierza Szczypkowskiego – int. chrześniaka Eugeniusza Talagi z rodziną.

10:15 K Intencja I Róży Matek im. Św. Teresy o Dzieciątka Jezus: dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za otrzymane łaski, błogosławieństwo boże z prośbą o dalsze zdrowie dla chorych matek i ich rodzin. Dla zmarłych matek o wieczna radość.

11:45 +W 13 rocz. śm. Gertrudy Romanowskiej, zm. Stanisławę, Antoniego, Stefanię, Marię Romanowskich. Stanisławę, Stanisława, Marka Szyszka i zm. z rodziny.

15:00 +W 15 rocz. śm. Anny Tomczak.                                                                               Różaniec.

15:30 K +Leokadię Wczesną – int. Ewy, Edmunda Niemand. Kamili z mężem i synami z Ostrowa Wielkopolskiego.

17:30 +Halinę Stchowiak w I rocz. śm. – int. Społeczności Szkoły Podstawowej z Czarnegolasu.

15:30 K +Zbigniewa Mamczaka w 10 rocz. śm.

17:30  +Edwarda Skrobańskiego.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży kandydatów do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Janinę, Antoniego Zmyślonych. Teofila, Kazimierę Niemand zm. siostry i szwagrów.

+Grzegorza Mielcarka, Jana Mrugalskiego, Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Krystynę Kołodziej, Józefa Szczechowicza, Sylwestra Kamzola, Marcina Janickiego, Zbigniewa Jarycha, Annę Kędzie.

15:30 K +Józefa Cieślińskiego – int. pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej ze Szklarki Przygodzickiej.

17:30  +Łucję Drapikowską – int. brata Roberta z rodziną.

17:30 1. +Helenę Grześczyk – int. Dyrektorów Jednostek Oświatowych Gminy Przygodzice.

2. +Edwarda Szczypkowskiego – int. syna Adama z rodziną, wnuka Maksa z Martą.

15:30 W 50 rocz. ślubu: Emilii i Ryszarda oraz Janiny i Stanisława – int. dzieci z rodzinami.

18:00 1. – W 40 rocz. ślubu: Marii i Zygmunta.

2. – W 40 rocz. ślubu: Aleksandry i Mariana.

Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej.

XXVIII Niedziela Zwykła       14.10.2018.

7:30 W podziękowaniu w intencji Bogu wiadomej. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00 AT – Za Parafian.

10:15 K +Sewerynę w rocz. śm. Kazimierza, Mariana Monietów.

11:45 +Piotra Cieślaka w 27 rocz. śm. Tomasza Kędzie. Józefa Jarosa. Helenę, Marcina Cieślaków.

15:00 +Helenę, Stanisława Dziechciarz zm. dziadków z obu stron.                                    Różaniec.

***Ogłoszenia Parafialne – XXVII Niedziela Zwykła***

1.Nabożeństwa  Różańcowe w parafii. Różaniec w sobotę o godz.17:45. W niedzielę o godz. 14:45 w Czarnymlesie. W tygodniu różaniec codziennie w Czarnymlesie o godz. 17:30. W Szklarce Przygodzickiej o godz.15:30. W Czarnymlesie Różaniec
z udziałem dzieci: poniedziałek, środa, piątek. W Szklarce Przygodzickiej: poniedziałek, wtorek i czwartek, w tym dniu w Szklarce Przygodzickiej Msza święta. Zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież kandydatów do bierzmowania, starszych. Dla dzieci klasy II i III w różańcu uczestnictwo obowiązkowe.

2.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

3.W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie w Czarnymlesie w sobotę po wieczornej Mszy świętej wraz z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej. Z tej racji w sobotę różaniec na końcu Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.
4.W niedzielę 14 października przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. O godz.14:45 Różaniec papieski wraz ze Mszą świętą i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny w niedzielę 21 października. W tym dniu obchodzimy też Dzień Nauczyciela: polecamy wszystkich pracowników szkoły naszym modlitwą.

5.W sobotę 13 października zbiórka dla ministrantów w Szklarce Przygodzickiej o godz.9:30. Zapraszamy kandydatów
i wszystkich ministrantów na spotkanie. Próby scholii w niedzielę 14 października nie będzie.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno – Słowo Boże.

7.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Krawczyk, Mak, Olejniczak, Skrobański, Pilch.
W Antoninie sprzątanie w piątek: Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Pastuszak.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu: jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku i uiszczeniu opłaty. W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je, aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką
z napisem) - ZAJĘTE.

8.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka i Kalendarze Diecezjalne na 2019. Pod chórem nowy numer gazetki parafialnej oraz dodatek o historii naszej parafii. Zachęcamy do zakupu i lektury.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz