***INTENCJE MSZALNE 19. 03 – 25. 03. 2018.***

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18.03.2018.

7:30 +Edwarda Śniatałę, zmarłych rodziców z obu str.

9:00 AT +Eugeniusza Monietę w 28 rocz. śm. Czesława, Zofię Krakowskich. Sylwestra, Alanka Monietę

10:15 K +W 11 rocz. śm. Józefa Niewiejskiego, w 2 rocz. śm. Marianny Niewiejskiej, Stanisławę, Bronisława Pieprzków, Genowefę, Stanisława Pustkowskich, Marię, Kazimierza Bodył. Henryka Fikusa , zmarłych z rodziny.

11:45 1. W 18 rocz. urodzin Maksyma. +Józefę Grzesiak – z ok imienin.

2. – W I rocz. urodzin Anny Figiel, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo.

15:00 +Józefa, Władysławę, Zenona Talagów, Zofię Cerbińską.                                                               Gorzkie żale.

17:30 +Józefę, Józefa Bałamącek, zm. rodziców.

WTOREK

17:30 +Henryka Telega – int. współpracowników, Spółdzielni Rzemieślniczej Ostrzeszów: Marianny Stawik, Wiesławy Przygody, Marii Ślak, Barbary Noskowicz.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny,  rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Helenę Grześczyk, Józefa Cieślińskiego, Edwarda Skrobańskiego, Łucję Drapikowską, Jana Mrugalskiego, Edwarda Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Sylwestra Kamzola, Irenę Albrecht, Jana Bzika, Mariana Jany Marka Brzezicha.

17:30 +Jana Owczarka w 3 rocz. śm.

PIĄTEK

16:00 K – DROGA KRZYŻOWA: +Andrzeja Kupaja – int. sąsiadów:rodziny Koryciaków, Lewek, Barbary Sobczak, Zdzisława Cieślaka,

17:30 +Marcina Janickiego:

18:00 –  DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII.

16:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.

18:00 1.+Heleny Grześczyk – int córek z rodzinami.

2. +W 1 rocz. śm. Henryka Janoś, w 28 rocz. śm. Jana, Edmunda, Stefana Janoś.

NIEDZIELA PALMOWA          VI  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   25.03.2018

7:30  1. +W 12 rocz. śm. Izabeli Żurek, Władysława, Zofię Żurek, Michała, Annę, Józefa, Franciszka, Czernieckich, Zofię, Wojciecha Potyrałów.

2. +Krystynę, Bronisława, Antoninę, Władysława Fleiszerów, Gabrielę Machynia, Mariana Cegłę.

9:00 AT +Czesławę, Czesława Janickich, Jadwigę, Stanisława Kaczmarków, Zbigniewa Żubra.

10:15 K +Antoniego w 32 rocz. śm. Józefę, Leszka Prusinowskich.

11:45  +Annę, Józefa Rostalskich.

15:00  +Marię, Franciszka Lisów, Irenę, Pelagię, Czesława Cicharskich.                                                 Gorzkie żale.

***OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu***

1.Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek w łączności z Mszą świętą: W Szklarce Przygodzickiej o godz.16:00,
w Czarnymlesie o godz.17:30. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci w sposób szczególny KL. II i III, przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej – uczestniczą w nabożeństwach obowiązkowo. Zapraszamy  młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i starszych.

2.Nabożeństwo: Gorzkie Żale w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godz.15:00 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w latach ubiegłych przez Wielki Post składamy przed ołtarzem Dar Serca , dla wiernych naszej parafii w potrzebie, oraz chcemy również wspomóc siostry zakonne  prowadzące Dom Życia Poczętego w Odolanowie: będą to produkty spożywcze, środki czystości. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

3.W poniedziałek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny.

4.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej.

5.W czwartek Msza święta z prośbą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Chrbela. Serdecznie zapraszamy.

6.Za tydzień Niedziela Palmowa – święcenie palm na każdej Mszy świętej.

7.Dzisiaj w niedzielę dzieci i młodzież ( Z Scholii )  będę sprzedawać palmy w cenie 15zł. i kartki świąteczne w cenie 3zł.  Za zebrane ofiary dzieci i młodzież podobnie jak w roku ubiegłym – wyjadą na wypoczynek na Zieloną Szkołę. Dzieci z pomocą nauczycieli wykonały własnoręcznie palmy i kartki świąteczne. Bóg zapłać za złożoną ofiarę

8.Zbiórka Ministrantów z całej parafii w sobotę o godz.10:00 w Salce parafialnej. Za tydzień w niedziele 25 marca Próba Scholii
o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy.

9.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

10.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Bzik, Górny, Bereźicka, Kala, Pietrzak. W Antoninie sprzątanie w piątek: Bogusława Kulferst, Jadwiga Kaczmarek.

11.Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii ze względu na złe warunki atmosferyczne odbędzie się w piątek 23 marca. Na trasę wyruszymy po Mszy świętej godz.17:30, do udziału zapraszamy dzieci z klas II i III, młodzież kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich naszych parafian. W Jubileuszowym Roku św. Józefa, będziemy modlić się za wszystkie rodziny. O pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej prosimy strażaków z OSP Czarnylas. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

12.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

13.W niedzielę Palmową na godz.15:00  młodzież naszej parafii przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w pielgrzymce – autokarem uda się na Górę Krzyża pod Ostrzeszowem. Na spotkanie młodych naszej diecezji. Wyjazd z przed żółtego Kościoła
o godz.13:30. Koszt pielgrzymki 10zł. Zapisy u Ks. wikariusza, jest jeszcze 9 wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.

14.Za tydzień przed Kościołem zbiórka na kwiaty do Grobu Bożego. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki panie z Kół Różańcowych. Pragnę poinformować, że z zebranych ofiar zostanie również zakupiona Figura Chrystusa do Grobu Bożego.  Jest taka możliwość że Figura Chrystusa może być zasponsorowana przez rodzinę lub indywidualnie przez osobę. Bóg Zapłać.

15.W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp: Helena Grześczyk z Ludwikowa. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.