***INTENCJE MSZALNE.  02. 04 – 08. 04. 2018.***

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018.

6:00 – Rezurekcja, Za Parafian.

9:00 AT +Joannę, Grzegorza Bejkus.

10:15 K +Mariannę w 14 rocz. śm. Marię, Ludwika Fabrowskich, Józefa Czernieckich.

11:45 +Stanisława Faltena, Annę, Dariusza Falten. Ewę Dułaj.

Poniedziałek Wielkanocny

02.04.2018.

7:30 +Stanisławę w 1 rocz. śm. Józefa Szczechowiczów – int. Kl. VI, VII z wychowawcami i rodzicami.

9:00 AT +Helenę Grześczyk – int. Matysiakowej, rodziny Pikińskich, Mirosławy Matysiak z rodziną..

10:15 K +Pelagię, Antoniego, Stanisława Nieruchalskich.

11:45 +W 6 rocz. śm. Marii Czernieckiej, zmarłych rodziców: Andrzeja, Katarzynę.

WTOREK

17:30 + W 1 rocz. śm Bolesława Noskowicza, w 19 rocz. śm. Weronikę Noskowicz, zm. z rodziny Witków, Noskowiczów, Ks. Kazimierza Pietrygę Stanisława Pietryga.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny,  rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży kandydatów do bierzmowania, w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

W 75 rocz. urodzin Kazimiery – int. dzieci, wnuków i prawnuka.

+W 54 rocz. śm. Tadeusza Grześka, zm. z rodziny Grześków, Janiaków, Zofię Cempel.

+Helenę Grześczyk –  int. Zofii, Izabeli, rodziny Sikorskich.

+Leokadię Wczesną, Henryka Janosia, Bolesława Noskowicz, Annę Klessen, Annę Kędzia, Zdzisława Niemand,  Zbigniewa Jarycha, Stefanie Matysek, Eugeniusza Napieralskiego, Mariana Pawłowskiego, Leszka Stabrowskiego.

I – CZWARTEK   M-C

14:45 K – Spowiedź  Święta.

15:15 K +Leokadię Wczesną – int. 4 Róży Matek Różańcowych p.w. NSPJ w Szklarce Przygodzickiej.

16:00 AT +Helenę Grześczyk – int. siostry Zofii.

I PIĄTEK: M-C

16:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja Do Spowiedzi Świętej.

17:30 Intencja Straży Honorowej NSPJ.

I – SOBOTA: M-C

8:30 – W Intencji Członków Kół Różańcowych.

16:00 W 70 rocz. urodzin Kazimierza Pietralczyka.

18:00  1 – W 50 rocz. ślubu Dominiki, Mariana, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w rodzinie.

2 W 80 rocz. urodzin Anny z prośbą o zdrowie Boże Błogosławieństwo.

II  Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia  Bożego   08.04.2018

7:30 +W 10 rocz. śm. Jana Świątka, w 3 rocz. śm. Henryka Pakuła, w 3 rocz. śm. Luby Świątek, Helenę, Mieczysława Pakuła, Zygmunta Tulickiego.

9:00 AT +Jana Szymczaka w 20 rocz. śm. Jadwigę, Stanisława, Stefanie, Ludwika, Annę Szymczaków. Annę, Wacława, Czesława, Wacława, Marię, Henryka, Mariannę, Franciszka Kociembów, Józefa, Mariannę, Łucję, Wiktorię, Łucję, Stacherów, Eryka Waltra.

10:15 K +Annę Nowak w 6 rocz. śm. Stefana, Eugeniusza, Mieczysława Nowak.

11:45 +Kazimierza w rocz. śm. Sewerynę, Mariana Monietów.

***OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.***

1.Dzisiaj zgodnie zapowiedzią przed Kościołem zbiórka na KUL im. Jana Pawła II.

2.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia składają wszystkim ofiarodawcą podziękowanie za wsparcie Domu Życia Poczętego w Odolanowie: składają gorące życzenia świąteczne wszystkim parafianom w Czarnymlesie, zapewniając o stałej modlitwie w intencji naszej parafii. Bóg zapłać.

3.Ofiara zebrana na kwiaty do Grobu Bożego wyniosła 1,925zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcą i panią z Kół Różańcowych za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać.

4.W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca: Msze święte  na filiach w Szklarce Przygodzickiej o godz.15:15, w Antoninie o godz.16:00, przed Mszą świętą okazja do Spowiedzi Świętej. W pierwszy piątek miesiąca objazd chorych od godz.9:00, chorych zgłaszamy w zakrystii. W Czarnymlesie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi świętej o godz.16:30. Po Mszy świętej nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy w kwietniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci oraz spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

5.W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o godz.8:00 w Intencji Członków Kół Różańcowych z modlitwą do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich Członków Kół Różańcowych z naszej parafii.

1. Za tydzień w niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu po Mszy świętej o godz.11:45 odmówimy Koronkę Do Bożego Miłosierdzia i uszanujemy relikwie św. Jana Pawła II – Papieża Miłosierdzia.

7.Zbiórka Ministrantów w sobotę 7 kwietnia o godz.10:00 w Salce Parafialnej. W  najbliższą niedziele 8 kwietnia nie będzie Próby Scholii.

8.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła rodzicom dzieci komunijnych, za przygotowanie Świątyni do Świąt Wielkanocnych. Dziękuję, za wystrój Kościoła: przygotowanie Ciemnicy, Grobu Bożego: p. Edmundowi kościelnemu, p. Katechetce p. Eli. Dziękuję
Ks. Wikariuszowi, za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego i wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych, dziękuję ministrantom za służbę ołtarza w dniach Triduum Paschalnego,  p. kościelnemu z żoną, za zakup nowej stuły, rodzinie za zakupioną nową figurę Pana Jezusa do Grobu Bożego. Druhom Strażakom ze Szklarki Przygodzickiej i mieszkańcom, za obsługę procesji rezurekcyjnej. Za wszelką życzliwość w tych dniach przygotowania z serca Dziękuję i Błogosławię. Bóg Zapłać. Proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Pietrzak, Tomczak, Burchard, Golec, Kokot. W Antoninie sprzątanie w piątek: Danuta Pauś, Agnieszka Stępień.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

11.W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp: Leokadia Wczesna ze Szklarki Przygodzickiej / Wieczny Odpoczynek. ///

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

*******