###Intencje Mszalne. 09. 04 – 15. 04. 2018###

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego       08.04.2018

7:30 +W 10 rocz. śm. Jana Świątka, w 3 rocz. śm. Henryka Pakuła, w 3 rocz. śm. Luby Świątek, Helenę, Mieczysława Pakuła, Zygmunta Tulickiego.

9:00 AT +Jana Szymczaka w 20 rocz. śm. Jadwigę, Stanisława, Stefanie, Ludwika, Annę Szymczaków. Annę, Wacława, Czesława, Wacława, Marię, Henryka, Mariannę, Franciszka Kociembów, Józefa, Mariannę, Łucję, Wiktorię, Łucję, Stacherów, Eryka Waltra.

10:15 K +Annę w 6 rocz. śm. Stefana, Eugeniusza, Mieczysława Nowaków.

11:45 +Kazimierza w rocz. śm. Sewerynę, Mariana Monietów.

17:30  1 +Darię Fabrowską.

2 +Ludmiłę Pinkiewicz – int rodziny Stekielów.

15:00 AT +Czesławę Szych.

17:30 +Józefę Grzesiak.

17:30 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania,
w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Helenę w 7 rocz. śm. Józefa Szmaj.

+W 6 rocz. śm. Agnieszkę Zając, Czesława Zająca zm. z rodziny.

+Bogdana Szkudlarka – int. siostrzenicy z rodziną.

+Marka Szyszkę – int. brata Franciszka z żoną i Robertem.

+Mieczysława Nowaka, Pawła Pinkiewicza, Weronikę Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka, Stanisławę, Józefa Szczechowiczów, Marcina Janickiego, Franciszka Szczykowskiego, Kazimierza Talagę, Jana Bzika, Stanisławę Michalską, Irenę Albrecht, Halinę Stachowiak, Henryka Szkudlarka.

17:30 +Annę Kędzia w 1 rocz. śm. – int. córki Renaty z rodziną.

17:30 1 – W 18 rocz. urodzin Agnieszki.

2 + Pelagię w 17 rocz. śm. Franciszka, Józefa, Jana, Franciszka, Łatniaków, Mariana Basińskiego, Łucję, Feliksa Jakubczaków, Genowefę Leona Modzelewskich, Urszulę Mordalską, Adriana Staszeskiego, dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00  1 – W 80 rocz. urodzin Genowefy z podziękowaniem za przeżyte lata, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo – int. dzieci.

2 +Janinę Pietryga w 8 rocz. śm. zmarłych z rodziny Pietrygów, Iglików.

III  Niedziela Wielkanocna 15.04.2018

7:30 +Teresę Graf.

9:00 AT Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo,
w rodzinie: +Edmunda Spychalskiego. (w modlitwie w 80 rocz. urodzin Mariana.)

10:15 K  +Leokadię Wczesną – int. córki Marii z rodziną.

11:45  1– W 50 rocz. ślubu Janiny - Bogusława.

2 +Stefanie Matysek w 1 rocz. śm. Jana Matyska w 14 rocz. śm.

##Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.##

1.Dzisiaj w niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, pod hasłem  „Miłosierdzie źródłem wolności”. Po Mszy świętej o godz.11:45 odmówimy Koronkę Do Bożego Miłosierdzia i uszanujemy relikwie św. Jana Pawła II – Papieża Miłosierdzia.

2.W poniedziałek 9 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia kapłańskiego.

3.We wtorek w Antoninie o godz.15:00. Msza święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu: o godz.15:30, Antonin
o godz.16:30 Ludwików, Kocięba. Serdecznie zapraszamy.

4.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej

5.Za tydzień w niedziele 15 kwietnia o godz.10:45. Próba Scholii.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r. – 200 zł grób zwykły, 250 zł grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu kontenera                   w Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem)  ZAJĘTE.

8.W ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy kandydatów do wspólnego wyjazdu na „Moje ID – spotkanie młodzieży ze św. Józefem”, które odbędzie się 26 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim. Zapisy i informacje u Ks. wikariusza. Koszt wyjazdu 10zł. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. 9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o Świątynie rodziny: Sikora, Gula, Zimniak, Wilczyński, Wilczyński.W Antoninie sprzątanie w piątek: Henryk Matysek, Longina Nowak.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka, a pod chórem nowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.