Intencje Mszalne: 11.06 – 17.06.2018.

X Niedziela Zwykła        10.06. 2018

7:30 +Franciszka Szczypkowskiego w I rocz. śm.

9:00 AT +Tadeusza, Stefanię, Sylwestra Nadstawków, Antoninę, Antoniego, Józefa, Elżbietę Białkowskich, zm. z rodziny Białkowskich, Nadstawków.

10:15K +W 30 rocz. śm. Stanisława Nieruchalskiego, Pelagię, Antoniego Nieruchalskich, Mariana Jakubowskiego.

12:00 – Za Parafian – Suma Odpustowa ku czci NSPJ.

17:30 +Grzegorza Mielcarka – int. rodziców i rodzeństwa z rodzinami.

17:30 +Marię Gręzicką.

17:30 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jana Radajewskiego w 15 rocz. śm.zm. z rodziny Radajewskich, Serafinów.

+Arletę Mrugalską w 27 rocz. śm, Jana Mrugalskiego, Mieczysława Kaczmarka, Ewę, Bronisława, Eugeniusza Mrugalskich, zmarłych z rodziny.

+W 3 rocz. śm. Irenę Pietroń w 5 rocz. śm. Józefa Pietronia.

+Stanisława Mucha w 9 rocz. śm. Antoniego Sowirzdżoła, Mariusza Piekarskiego, zm. dziadków z obu str. Franciszka, Juliannę, Marka Mucha Zdzisława Niemand, dusze w czyśćcu cierpiące.

+Henryka Janosia, Stanisławę, Józefa Szczechowiczów, Bolesława Noskowicza, Weronkę, Szczot, Arkadiusza Szeleszczyka, Zbigniewa Jarycha, Eugeniusza Napieralskiego, Marcina Janickiego, Jana Bzika, Stanisławę Michalską, Halinę Stachowiak.

20:00 – Nabożeństwo Fatimskie: Podziękowanie Maryi naszej Matce Bożej, za wszystkie łaski i opiekę,
z prośbą o dalszą opiekę nad rodzinami. W intencji zmarłych Antoniego, Janinę Zmyślonych, Kazimierę, Teofila Niemand, zmarłych z rodziny.

17:30 +Leokadię Wczesną –  int. syna Jana z rodziną.

17:30 W 40 rocz. urodzin  Sławomiry, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w rodzinie.
(Udzielenie Sakramentu Chrztu Świętego).

18:00 +Stanisława, Florentynę, Jadwigę, Franciszka Furmanków.

(w modlitwie w I rocz. urodzin Wojciecha).

XI  Niedziela Zwykła.   17.06.2018

7:30 +W 45 rocz. śm. Józefy, Franciszka, Tadeusza, Wołowców, Stanisława Nadstawka.

9:00 AT +W 10 rocz. śm. Stanisława Gabrysia.

10:15K +Darię Fabrowską, z ok. urodzin.

11:45 +Józefa Marciniaka, Andrzeja, Władysława Marciniak.

Ogłoszenia Parafialne — X Niedziela Zwykła.

1.Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej – odmawiamy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej

3.W środę 13.06: w Szklarce Przygodzickiej o godz.20:00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.

4.Dziękuję, za wsparcie i złożoną ofiarę dla dzieci naszej parafii z przeznaczeniem na wypoczynek i wyjazd na Zieloną Szkołę w miejscowości Mrówki / K / Powidza. Serdecznie dziękuję w imieniu dzieci. Bóg zapłać.

5.Dziękuję, za złożoną ofiarę w dniu Bożego Ciała i Oktawy, dziękuję mieszkańcom Czarnegolasu rodzinom I. i II. Ołtarza. Szczególnie dziękuje mieszkańcom Kotowskiego za wyjątkową ofiarę, z przeznaczeniem na obrazy procesyjne w naszej parafii. Dziękuję poszczególnym miejscowością i rodziną, osobą indywidualnym za złożoną ofiarę na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.

6.Za tydzień w niedziele nie będzie Próby Scholii.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Romanowski, Siwik, Peśla, Tomczak, Zimniak. W Antoninie sprzątanie w piątek: Wioletta Borucka Magdalena Banasiak.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

11.Wyjazd do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, dla naszej parafii nastąpi 16 czerwca (tj. sobota). Wyjazd
o godz.10:00 z parkingu przy żółtym Kościele. Koszt wyjazdu 20zł, zapisy w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu dzieci, młodzież kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich naszych parafian.

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.