INTENCJE MSZALNE.  18. 06 – 24. 06. 2018.

XI  Niedziela Zwykła           17.06.2018

7:30 +W 45 rocz. śm. Józefy, Franciszka, Tadeusza, Wołowców, Stanisława Nadstawka.

9:00 AT +W 10 rocz. śm. Stanisława Gabrysia.

10:15K  +Darię Fabrowską – z ok. urodzin.

11:45 +Józefa Marciniaka, Andrzeja, Władysława Marciniak.

17:30  +Jerzego Matschi – int. wychowanków synowej wraz z rodzicami z Czarnegolasu.

7:30  +Jadwigę Szczepaniak – int. brata Janka z żoną i rodziną.

17:30 W 25 rocz. ślubu Jadwigi – Jana.

17:30 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny,  rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Jana Mrugalskiego, Zdzisława Niemand, Edwarda Szczypkowskiego, Józefa, Stanisławę Szczechowiczów, Sylwestra Kamzola, Leszka Stabrowskiego, Mariana Pawłowskiego, Franciszka Szczypkowskiego, Andrzeja Kupaja, Józefa Cieślińskiego, Helenę Grześczyk, Leokadię Wczesną, Janinę Górną.

17:30  1 +Jana Niełacnego z ok. imienin i 11 rocz. śm. zm. z rodziny Żeleźnych, Niełacnych, Sikorów, Myjów.

2 – Msza dziękczynna z ok. 75 rocz. urodzin Czesławy.

8:00 K – Msza święta na zakończenie roku szkolnego w Szklarce Przygodzickiej. W int. dzieci
i nauczycieli.

10:00 Cz. las. – Masza  święta na zakończenie roku szkolnego w Czarnymlesie. W int. dzieci
i nauczycieli.

17:30 +Janinę Pietryga z ok. urodzin, imienin, zm. z rodziny Pietrygów, Iglików.

15:00 Cz. las. W Intencji Nowożeńców: Patacz – Kawa.

18:00 1 +Ryszarda Pala w 6 rocz. śm. zm. rodziców z obu str.

2 W 30 rocz. ślubu Justyny i Zdzisława.

XII  Niedziela Zwykła   24.06.2018

7:30 +Marię, Antoniego Rosików, Helenę, Pawła Gudrów, Piotra Kułka, zm. z rodziny.

9:00 AT 1 +Mariana Kowalskiego.

2 +W I rocz. śm. Genowefy Muszyńskiej –  int. męża z rodziną.

10:15 K +W 16 rocz. śm. Edmunda Janoś, Halinę, Henryka, Jana, Stefana Janoś.

11:45 +Jana Siwka z ok imienin.

___#___OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI – Niedziela Zwykła___#___

1.Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej – odmawiamy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych i Czcicieli Matki Bożej

3.W piątek Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msze święte na zakończenie roku szkolnego w Szklarce Przygodzickiej o godz.8:00. W Czarnymlesie o godz.10:00. Przed Mszą świętą dla dzieci i młodzieży okazja do Spowiedzi Świętej. W Szklarce Przygodzickiej o godz.7:45. W Czarnymlesie o godz.9:30. Serdecznie zapraszamy.

4.W sobotę przypada Dzień Ojca.

5.W niedzielę 24.06 Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

6.Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz.10:00 w Salce Parafialnej. Za tydzień w niedziele 24.06 – Próba Scholii.

7.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

8.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumacjęgrobu na cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

9.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Wesołowski, Śmiady, Mucha, Stasburger, Lizak. W Antoninie sprzątanie w piątek: Ewa Jędrzak, Danuta Frąckowiak.

10.Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela w piątek 22.06. Połączona z modlitwą adoracji. Serdecznie zapraszamy.

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.

12.W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp: Janina Górna . Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz.

___#______#___